В Запоріжжі водонапірна башта стала пам`ятником архітектури

Водонапірна башта на «Уральських казармах» в Шевченківському районі Запоріжжі внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Про це повідомили в Запорізькій обласній військовій адміністрації.

Водонапірна вежа з комплексом споруд стала частиною вузлової вантажно-пасажирської станції Олександрівськ-II на Другій Катерининській залізниці, яку відкрили у 1904 році. Сама вежа розташовувалась за 500 м від станції на землях залізниці.

Після Другої світової війни башта не використовувалася за призначенням та фактично була частково зруйнована, наприкінці 1990-х роках земельна ділянка з баштою була передана у міську власність, у 2018 році – у приватну власність.

Наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 05.09.2022 № 317башту занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за видом пам’ятки архітектури та категорією місцевого значення «Водонапірна башта Другої Катерининської залізниці» охоронний № 5019-Зп.

Нагадаємо, в 2019 році башта опинилася на межі знесення — на її місці планували збудувати супермаркет. Тоді можливе знесення башти викликало резонанс серед запорожців, які зареєстрували петицію на сайті міськради з вимогою зупинити можливий демонтаж. Цим питанням також зацікавились депутати міськради.

Після громадського резонансу у ЗМІ забудовник заявив, що «башта залишається». Пізніше башту заборонив зносити суд. Завдяки втручанню громадськості водонапірну вежу в Запоріжжі вдалося врятувати від зносу, а замовник будівництва скоригував свої плани, збудувавши супермаркет навколо башти. У 2019 році проводили реконструкцію вежі.

На початку 2022 року власник будівлі виставив її на продаж.

Оставьте свой ответ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × два =