Кримські татари Запорізької області б’ють на сполох (ФОТО)

Сьогодні відбулася зустріч представників національно-культурних товариств, влади та громадськості Запорізької області, які обговорили злочинні спроби перейменування проспекту Петра Григоренка на честь маршала СРСР Георгія Жукова у Харкові.

Так, нещодавно міський голова Харкова Геннадій Кернес закликав жителів міста підтримати петицію про перейменування харківського проспекту на честь маршала Жукова.

Наразі проспект названо на честь генерала-майора Петра Григоренка. Петро Григоренко – учасник Другої світової війни, а у повоєнний час займався правозахисною діяльністю. Друга половина 1960-х – початок 1970-х років – час активної участі генерала-правозахисника Петра Григоренка в боротьбі кримськотатарського народу за повернення на батьківщину, інтенсивних контактів з діячами руху. Без перебільшення, ці роки стали доленосними як для самого Петра Григоровича, так в значній мірі і для розвитку національного руху кримськотатарського народу.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко зазначив, що ця ситуація є протистоянням двох стихій: тогочасного і новітнього. І лише у руках суспільства – єдиний вихід: «Ми маємо реагувати на цей аморальний крок, адже перейменування проспекту на честь маршала Жукова гостро суперечить законам про декомунізацію та засудженню комуністичного та нацистського тоталітарних режимів».

Кримськотатарська спільнота Запорізької області негайно прийняла рішення створити резолюції-реагування на злочинні спроби перейменування харківського проспекту Петра Григоренка на честь маршала СРСР Георгія Жукова.

Подаємо текст резолюції повністю:

«СЬОГОДНІ МИ ОБ’ЄДНАЛИСЯ після тривожної звістки, яка сколихнула всю Україну. Це події у Харкові, коли тамтешній міський голова Геннадій Кернес закликав жителів міста підтримати петицію про перейменування харківського проспекту Петра Григоренка на честь маршала СРСР Георгія Жукова.

ОДНАК САМІ Ж ХАРКІВ’ЯНИ КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ТАКОГО АМОРАЛЬНОГО КРОКУ, адже Жуков вважається не «маршалом Перемоги», як говорить Кернес, а «людожером». Він у грандіозних масштабах  займався мародерством в окупованому Берліні. Нагадаймо також і відому цитати Жукова: «Обмундировывать и вооружать этих хохлов? Все они предатели! Чем больше в Днепре потопим, тем меньше в Сибирь после войны ссылать…»

Маршал Георгій Жуков під час Громадянської війни відзначився у каральній операції з придушення селянського повстання на Тамбовщині, з застосуванням хімічної зброї.

НАРАЗІ ПРОСПЕКТ НАЗВАНО НА ЧЕСТЬ ГЕНЕРАЛА-МАЙОРА ПЕТРА ГРИГОРЕНКА. Петро Григоренко — учасник Другої світової війни, а у повоєнний час займався правозахисною діяльністю. Насильно утримувався в закладах психіатричного лікування.

ПРЕДСТАВНИКИ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ Й АСОЦІАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗАГАЛОМ, СТУРБОВАНІ ТАКОЮ СИТУАЦІЄЮ Й ЗАГОСТРЕННЯМ КОНФЛІКТІВ НА ХАРКІВЩИНІ У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ, НАГОЛОШУЮТЬ, ЩО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ПРОСПЕКТУ НА ЧЕСТЬ МАРШАЛА ЖУКОВА ГОСТРО СУПЕРЕЧИТЬ ЗАКОНАМ ПРО ДЕКОМУНІЗАЦІЮ ТА ЗАСУДЖЕННЯ КОМУНІСТИЧНОГО ТА НАЦИСТСЬКОГО ТОТАЛІТАРНИХ РЕЖИМІВ.

ВВАЖАЄМО ЦІ ДІЇ НЕЗАКОННИМИ і навіть злочинними, адже Жуков був постаттю, яка за наказами Сталіна здобувала перемоги на крові, ціною багатьох життів, не рахуючись із кров’ю своїх же солдат.

А ГЕНЕРАЛ ГРИГОРЕНКО  — СИМВОЛ БОРОТЬБИ З ТОТАЛІТАРИЗМОМ. Він свого часу виступив на захист прав кримських татар, які були депортовані. Він багато зробив, щоб суспільство стало толерантним та кращим. А радянська влада знищила цю грандіозну постать.

НЕ ДОПУСТИМО Ж ЦЬОГО ЗЛОЧИННОГО КРОКУ ПРОТИ НАРОДУ, ЗАКОНУ Й ІСТОРІЇ! МИ КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ТАКИХ ДІЙ МІСЦЕВИХ ВЛАД. АДЖЕ ВОНИ ПРИЗВЕДУТЬ ДО РОЗКОЛУ У СУСПІЛЬСТВІ, НІВЕЛЮВАННЯ ПАМ’ЯТІ І ПОДВИГУ ЛЮДЕЙ, ЯКІ БОРОЛИСЯ ПРОТИ НЕСПРАВЕДЛИВОСТІ Й СТОЯЛИ НА ЗАХИСТІ ПРАВ КРИМСЬКИХ ТАТАР. А ГОЛОВНЕ – І ЩО Є НАЙСТРАШНІШИМ – ЗА ЦИМ ПРИКЛАДОМ МОЖУТЬ ПОЧАТИ ДІЯТИ «ЗАЛИШКИ СОВКОВОЇ ЕПОХИ» НА МІСЦЯХ І НИЩИТИ НАЦІОНАЛЬНІ ЗДОБУТКИ, ЯКІ ВИБУДОВУВАЛИСЯ ОСТАННІ РОКИ!

Впевнені: такі злодіяння проти історії не повинні залишатися непоміченими, а необхідно дати їм рішучу відсіч і покарання. В ім’я того, щоб не повторювалися антинародні злочини на нашій благословенній і без того багатостраждальній землі!».

Ми закликаємо приєднатися до резолюції круглого столу за участі кримськотатарських громад Запорізької області, Асоціації національних меншин Запоріжжя, усіх небайдужих прийти до центру національних культур ЗОУНБ (пр. Соборний, 142, 5 поверх) і підписати