Патологія щитоподібної залози: молекулярно-генетичне тестування на базі ЗОКЛ

Вузлові утворення в щитоподібній залозі є частою причиною звернень до ендокринологів. Їхня поширеність залежить від конкретної популяції та обраних діагностичних методів. Золотим стандартом для виявлення вузлів вважається ультразвукове дослідження (УЗД) щитоподібної залози.

У випадках, коли УЗД виявляє пухлинні утворення, показана тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАПБ). Вона необхідна у таких випадках:

  1. Вузлів, що перевищують 1 см у діаметрі.
  2. Вузлів менших за 1 см, якщо є підозра на злоякісність.

Якщо ж зразки після ТАПБ належать до категорій III-V (сумнівний або ймовірно злоякісний діагноз), пацієнтам рекомендується пройти молекулярно-генетичне тестування (МГТ). Це допоможе уточнити діагноз та обрати оптимальну стратегію лікування.

Для кожного типу пухлин характерний унікальний набір міРНК, який можливо ідентифікувати за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Спеціально розроблена міРНК-панель дозволяє з високою точністю виявити наявність або відсутність раку. Саме на цьому ґрунтується молекулярно-генетичне дослідження вузлів щитоподібної залози.

Поєднання ТАПБ і МГТ підвищує чутливість до злоякісності до 80% і знижує кількість хибнонегативних результатів ТАПБ.

Пацієнти, яким показане МГТ після ТАПБ:

  • Пацієнти категорії ТАПБ III, IV або V – для визначення потреби в хірургічному лікуванні.
  • Пацієнти категорії ТАПБ VI – для оцінки агресивності злоякісного новоутворення, оптимізації терапії та визначення прогнозу.
  • Вагітні пацієнтки з діагнозом «фолікулярна неоплазія» – для вибору оптимальної тактики (спостереження або операція).

Достовірність результатів МГТ можлива лише за умови правильного взяття матеріалу для дослідження.

На базі відділення ендокринології з центром ендокринної хірургії Запорізької обласної клінічної лікарні можна зробити пункційний забір матеріалу для молекулярно-генетичного тестування з метою виключення злоякісних утворень щитоподібної залози та визначення подальшої тактики лікування.

Для детальної інформації звертайтеся до контакт-центру за номером: (067)-617-15-22
Сайт – https://zokb.org.ua/
Фейсбук – https://www.facebook.com/zokb.official
Інстаграм – https://www.instagram.com/zokb_official