Три трансплантації нирок за добу: в Запорізькій обласній лікарні роблять неможливе

Днями в Запорізькій обласній клінічній лікарні провели три трансплантації нирок протягом доби! Фахівці ЗОКЛ разом із київськими колегами працювали в поті чола. Об’єднавши спільні зусилля, професійність та досвід вони зробили те, що здається неможливим в прифронтовому місті. Дві трансплантації були здійснені від посмертного донора, а одна – від родинного.

Посмертним донором стала жінка із Запоріжжя, у якої констатували смерть мозку. Родичі пацієнтки зголосилися на трансплантацію задля порятунку нужденних в здорових органах пацієнтів. Пересадку нирок провели молодому запоріжанину та жительці Дніпровської області. Хлопець давно перебував у листі очікування на пересадку нирки й нарешті дочекався своєї черги. З юних років він дізнався що таке діаліз, й невідомо скільки б йому ще довелося так жити, якби не цей випадок. Реципієнтка теж перебувала в ЗОКЛ на гемодіалізі, оскільки її нирки не виконували належних функцій. Тож, слід віддати належне родичам померлої за їх шляхетний вчинок і порятунок інших життів.

Окрім того, протягом цієї ж доби була виконана родинна трансплантація. Донором став чоловік, який згодився віддати нирку своїй дружині. На фоні цукрового діабету у неї розвинулася хронічна ниркова недостатність. Постав вибір: або постійний діаліз (в швидкій перспективі), або родинна трансплантація нирки. За чудовим збігом обставин відповідні медичні обстеження показали, що чоловік може стати донором для своєї коханої! Це дало змогу успішно прооперувати подружжя.

Нагадаємо, що діаліз і трансплантація належать до замісних методів лікування ниркової недостатності, яка може виникнути через ряд захворювань. Серед них – цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, онкологічна патологія, певні аномалії розвитку тощо. Щоб не виснажувати себе довічними процедурами очищення крові за допомогою спеціальних апаратів «штучної нирки», варто записатися до листа очікування. Зробити це можна безпосередньо в обласній лікарні Запоріжжя. Це дасть змогу при першій нагоді отримати здоровий орган та поліпшити якість свого життя.

Варто зауважити, що в ЗОКЛ пересадку органів проводять з 1992 року. Якщо говорити саме про трансплантацію нирки, то фахівцями лікарні за цей час було здійснено понад 650 таких операцій. Але саме у 2024 році трансплантація стала максимально доступною для всіх громадян України. Адже Запорізька обласна лікарня увійшла до списку лікувальних закладів, які підписали договір із НСЗУ на проведення трансплантації нирок та печінки. А це означає, що для пацієнтів ЗОКЛ такі трансплантації безоплатні. Саме держава бере на себе усі витрати, пов’язані з пересадкою органів. При цьому в обласній лікарні Запоріжжя проводять трансплантацію як жителям регіону, так і усієї країни.

ТРАНСПЛАНТАЦІЯ В ЗОКЛ – це велика історія, професійні знання, неймовірні досягнення, широкі перспективи та величезний потенціал співробітників:

  • сильна мультидисциплінарна команда висококваліфікованих фахівців;
  • уся необхідна матеріально-технічна база для забору органів, здійснення хірургічного втручання та подальшого контролю за станом трансплантата;
  • професійна підготовка до трансплантації органів, безпосереднє проведення пересадки, післяопераційний нагляд за пацієнтами з трансплантованими органами та постійне ведення пацієнтів протягом життя.

Також на базі провідної медичної установи області є можливість встановити артеріовенозну фістулу, яка вважається найкращим вибором для гемодіалізу. За потреби у лікарні встановлюють артеріовенозний протез та катетер для гемодіалізу. Втім, варто розуміти, що замісна терапія методом гемодіалізу не здатна повністю відтворити діяльність здорових нирок. Єдиним шляхом відновити звичний ритм життя є пересадка нирки, яку здійснюють у відділенні трансплантації та нефрології ЗОКЛ.

Трансплантація – це складний і серйозний медичний процес, але для когось він відкриває можливість для початку нового якісного життя.

Досить переживань та виснажливих процедур гемодіалізу! Телефонуйте до контакт-центру ЗОКЛ прямо зараз, ставайте до листа очікування та скористайтеся можливістю поліпшити власну якість життя.

Контакт-центр: (067) 281-19-42

Сайт – https://zokb.org.ua/

Фейсбук – https://www.facebook.com/zokb.official

Інстаграм – https://www.instagram.com/zokb_official