Для пацієнтів, які перебувають у важкому або вкрай важкому стані, момент надання першої кваліфікованої медичної допомоги має критично важливе значення.
У п`ятницю, 22 жовтня в обласній лікарні відбудеться презентація санітарного гвинтокрила Мі-2МСБ виробництва компанії «МОТОР СІЧ» та демонстрація його роботи.
У медицині існує поняття «золотої години»: вкрай важливо встигнути надати допомогу екстреному пацієнту протягом перших 60 хвилин. В цьому плані перевезення санавіацією – це найкращий варіант для пацієнтів у будь-якому стані.
Завдяки підтримці з боку АТ «МОТОР СІЧ» на території Запорізької обласної лікарні було обладнано єдиний та унікальний в Україні спеціальний вертолітний майданчик, який повністю відповідає усім технічним вимогам. А сьогодні медзаклад отримав унікальну можливість використання модифікованого вертольота Мі-2МСБ-1 для аеромедичної евакуації хворих.
Санітарний вертоліт оснащений вбудованим медичним обладнанням, а під час виконання рейсу на борту буде знаходитися медична бригада, щоб у разі потреби надати пацієнтові невідкладну допомогу. Вертолітна бригада буде цілодобово чергувати на аеродромі «МОТОР СІЧ», а час подачі вертольота до Запорізької обласної лікарні складатиме всього 3 хвилини.
Вертоліт Мі-2МСБ-1 (2МСБ-1) – це легкий багатоцільовий вертоліт з двома двигунами, створений шляхом модифікації вертольоту Мі-2.
Переваги вертольоту Мі-2МСБ-1:
- Можливість цілодобового чергування завдяки поєднанню льотно-експлуатаційних характеристик вертольоту: польоти вдень та вночі, в простих та складних метеоумовах, наявність протиобмерзної системи.
- Конфігурація салону забезпечує можливість встановлення медичного обладнання, що відповідає устаткуванню автомобіля швидкої медичної допомоги класу С (реанімобілю)
- Можливість безангарного зберігання транспорту
- Можливість роботи в гірських районах по всій території України.
- Великий досвід експлуатації в Україні (в авіаційних підрозділах ЗСУ та НГУ експлуатується 28 вертольотів Ми-2МСБ з сумарним напрацюванням 6000 льотних годин).
Обладнання вертольоту для аеромедичної евакуації включає:
- Поворотну платформу для транспортування нош (або каталки) з постраждалим;
• Комплект медичного обладнання з установкою на вертольоті;
• Систему електричного живлення (підключення медичних приладів + 3 розетки 220 В)
• Систему підведення кисню
• Місця для розміщення рюкзаків та валіз з медичним устаткуванням;
• Систему кондиціонування;
• Систему освітлення салону (6 стельових безтіньових світлодіодних світильників).