Лікарі Запорізької обласної лікарні опановують тонкощі діагностики та лікування гострих інсультів

На базі Запорізької обласної клінічної лікарні пройшов воркшоп «Менеджмент пацієнта з інсультом у найгострішому періоді. Принципи реваскуляризації» за участю ГО «Українське товариство інсультної медицини».

Захід відбувся на базі обласної лікарні не випадково. Адже сьогодні Центр інсультів ЗОКЛ є унікальним у регіоні та одним із провідних в Україні. Тут кожен пацієнт може пройти повну надточну діагностику, необхідне лікування, отримати консультацію вузьких спеціалістів, а також, за необхідності, пройти реабілітацію. І все це на базі однієї лікарні!

Сьогодні досвідом та інноваційними методиками лікування інсульту в найгострішому періоді зі спеціалістами ЗОКЛ поділилися ТОП-ові спеціалісти України:

 • Дмитро Лебединець
  керівник Інсультного центру клінічної лікарні «Феофанія»
 • Михайло Тончев
  завідувач нейрохірургічного відділення (м. Полтава)
 • Андрій Нос
  лікар-нейрохірург Полтавської обласної клінічної лікарні ім. Скліфосовського
 • Павло Лебединець
  лікар-невролог, асистент кафедри неврології №1 Харківського національного медичного університету.

До заходу долучилися представники «швидкої», а також мультидисциплінарна команда Інсультного центру Запорізької обласної лікарні. Учасники обговорили критерії оцінки стану пацієнтів із гострим мозковим інсультом, сучасні підходи до терапії гострого ішемічного інсульту.

«Логістика» інсульту

Спеціалісти наголошують: для надання своєчасної ефективної допомоги пацієнту обов’язковими умовами є:

 • госпіталізація в період «терапевтичного вікна»,
  • швидке транспортування хворого («час-мозок!»),
  • здійснення телефонного дзвінка бригадою «швидкої» допомоги в центр госпіталізації,
  • підготовка інсультної команди до приймання хворого в спеціалізоване відділення.

При цьому час «від дверей до МРТ» не повинен перевищувати 15 хв, а «час від дверей до голки» має бути в цілому не більше 40 хв.

Практика – запорука ефективного лікування

Окрему увагу приділили критеріям оцінки стану пацієнтів із гострим мозковим інсультом, а також використанню бріджинг-терапії. Вона дозволяє попередити артеріальні тромбози у пацієнтів зі штучними клапанами серця, коронарними стентами/шунтами та фібриляцією передсердь, а також – венозні тромбози.

По завершенню теоретичної частини учасники конференції на практиці відпрацювали алгоритм надання кваліфікованої медичної допомоги пацієнту – від приїзду «швидкої» до діагностики та надання спеціалізованої медичної допомоги.

Впевнені, обмін передовим досвідом і впровадження інновацій дозволять підвищити рівень знань наших лікарів і вивести надання спеціалізованої медичної допомоги на якісно новий рівень!

Сайт: zokb.org.ua

Facebook: zokb.official

Instagram: zokb_official

YouTube: Запорожская областная клиническая больница

Тел: 067 – 317 – 52 – 59

 

Оставьте свой ответ

Please enter your comment!
Please enter your name here

пять × 2 =