В Запорізькій обласній лікарні зробили операцію на серці за авторською методикою (ФОТОРЕПОРТАЖ)

До ЗОКЛ знову завітав доктор медичних наук, заступник директора Національного інституту ім. Амосова Костянтин Руденко, а це означає, що попереду ще одна операція Феррацці та ще одне врятоване життя. Цю авторську методику оперування складного вродженого пороку він опанував в Італії та тепер активно впроваджує в Україні.

ВЕЛИКЕ СЕРЦЕ ЯК ДІАГНОЗ

Поки команда кардіохірургів готується до операції, спілкуємося з 66-річною пацієнткою Наталею Іванівною. Жінка розповідає, як 3 роки тому в одній з лікарень Запоріжжя  їй діагностували інфаркт, та після її стан став стрімко погіршуватися.

Розуміючи, що допомогти пацієнтці не в змозі, лікарі направляють її в Київ до спеціалістів Національного інституту ім. Амосова. Там пацієнтка чує страшний діагноз – гіпертрофічна кардіоміопатія або «велике» серце. Це вроджена вада, при якій порушується кровообіг, і серце значно збільшується у розмірах. Саме цей діагноз – причина №1 серед випадків раптової смерті.

Раніше цю патологію було складно діагностувати, а вилікувати – тим паче. Але сьогодні впровадження новітньої технології операції за методом Феррацці дозволяє у прямому сенсі перекроїти серце та повернути пацієнта до повноцінного життя.

– Я слізно просила Костянтина Володимировича приїхати до нашої обласної лікарні та провести операцію саме тут, адже як я з Києва дістануся Запоріжжя з прооперованим серцем? – зі сльозами на очах ділиться Наталя Іванівна, — спеціалісти пройнятися моєю історію та пішли назустріч. Усіх слів світу не вистачить, щоб виразити їм мою повагу та вдячність, – розповідає пацієнтка.

Операції на базі відділення кардіохірургії ЗОКЛ Костянтин Володимирович проводить не вперше, адже воно є одним з кращих регіональних центрів, де успішно впроваджують і використовують нові технології. Сьогодні тут проводять широкий спектр оперативних втручань як дорослим, так і дітям, а високий рівень підготовки фахівців і матеріально-технічна база дозволяють проводити найскладніші операції жителям регіону, не покидаючи межі області, – пояснює директор ЗОКЛ Ігор Шишка.

В ОПЕРАЦІЙНІЙ
Операція за методом Феррацці – одна з найскладніших, що проводять на серці. Тіло пацієнта охолоджують до 31 градуса, серце зупиняють. Поки працюють хірурги, кровообіг штучно підтримують апарати.

Артеріальна помпа перекачує кров, у великій прозорій коробці – оксигенаторі – її насичують киснем. Кількість крові, мінімально необхідну для підтримки життєдіяльності, запускають в організм. Це начебто серце і легені, що «винесли» назовні. Операція проводиться на відритому серці, тому чуємо, як воно безперебійно б’ється.

Команда працює, як єдиний механізм – злагоджено та філігранно. Кожна маніпуляція проводиться під контролем інтроопераційної УЗД-діагностики: датчик, що встановили в стравохід пацієнта, дозволяє відстежувати наймінімальніші зміни у «режимі онлайн».

Крок за кроком відновлюється правильна анатомія всередині серця, звільняється тракт лівого шлуночка та проводиться пластична реконструкція мітрального клапана. Кардіохірурги буквально «створюють» нове серце, даруючи пацієнту нове життя.

МИНУЛО 3 ГОДИНИ…

Лікарі виходять з операційної, щоб повідомити гарну новину – життя врятовано! Серце працює в нормі, кров циркулює правильно. Тепер Наталя Іванівна у повній безпеці.

За словами Костянтина Руденка, за два останні роки це вже 8 операція по технології Феррацці, яку він провів спільно з фахівцями ЗОКЛ. Він зазначає, що спеціалісти центру опанували всі наявні методики в кардіохірургії та з успіхом виконують складні операції як дорослим, так і дітям з вродженими вадами серця.

– Мені було дуже комфортно працювати з командою завідувача відділення кардіохірургії ЗОКЛ, к. мед. н. Осауленко В’ячеслава Валерійовича. Я приїхав самостійно, без київських спеціалістів, бо впевнений в хорошій діагностичній базі, а також усіх фахівцях відділення. Анестезіологічна бригада; спеціалісти, що відповідають за штучний кровообіг, хірурги, медичні сестри – всі працюють на найвищому рівні, – поділився Костянтин Руденко.

Своєю чергою, В’ячеслав Валерійович подякував за плідну співпрацю та можливість надавати своєчасну медичну допомогу всім пацієнтам області.

– За допомогою спільної роботи київських та запорізьких фахівців ми досягаємо високих результатів. Всі пацієнти, які були прооперовані за останні роки, повернулися до повноцінного життя. Дана ініціатива сприяє значному зниженню випадків раптової смерті серед населення регіону і дає можливість повернути їх до повноцінного та якісного життя, – резюмує В’ячеслав Осауленко.