Дрони ГУР атакували в Криму російський корабель «Цезар Куніков», він затонув

В окупованому Криму Головне управління розвідки уразило великий десантний корабель «Цезар Куніков» в ніч проти середи, 14 лютого, який потім затонув. Про це повідомляє Суспільне, посилаючись на неназвані джерела.

За словами співрозмовників видання, судно підбили дрони в Чорному морі.

Раніше про ймовірну атаку на російський корабель писав Telegram-канал Кримський вітер, посилаючись на очевидців. Повідомляли про звуки вибухів в районі Сімеїза, Місхора та Кацівелі.

Міністерство оборони Росії заявляло про нічну атаку безпілотників, стверджуючи, що окупанти нібито перехопили їх, зокрема, над Чорним морем.

Корабель «Цезар Куніков» разом зі знищеним наприкінці 2023 року Новочеркаськом були пошкоджені ще в березні 2022-го внаслідок вибухів після ураження ВДК «Саратов» в окупованому Бердянську. Росіяни відправили його на ремонт.

«Цезар Куніков», десантний корабель проєкту 775, брав участь в операції KFOR в Косово у 1999 році, у війні проти Грузії та здійснював забезпечення сирійської армії.

Маючи обмежені спроможності власного флоту, Україна за майже два роки розв’язаної Росією повномасштабної війни змогла знищити та пошкодити вже понад 20 російських суден.