Залужний підтримав закон про посилення відповідальності військовослужбовців

Головнокомандувач Валерій Залужний підтримав ухвалений Верховною Радою закон про посилення відповідальності військовослужбовців за самовільне звільнення військової частини або місця служби, дезертирство, самовільне звільнення з поля бою або відмова діяти зброєю, непокора та невиконання бойових наказів.
Напередодні цей закон викликав хвилю обурення в українському суспільстві.

«Я підтримую відповідні зміни до законодавства, ухвалені Верховною Радою України, і прошу Президента підписати закон. Моя думка чітко віддзеркалює позицію командирів угруповань та військових частин, які вимагали системного вирішення цього комплексу питань.

Армія тримається на дисципліні. І якщо прогалини в законодавстві не забезпечують її дотримання, а “відмовники” можуть сплатити штраф, розмір якого становить до десяти відсотків бойових виплат, або отримати покарання з випробуванням, це несправедливо. Більше того і це ключове, оголені ділянки фронту змушені закривати собою інші військовослужбовці, що призводить до збільшення втрат особового складу, територій та мирних людей на них. Часто втрачені позиції доводиться відновлювати штурмовими діями дуже дорогою ціною. Так не повинно бути.

Чи можна зарадити цій проблемі у більш мʼякий спосіб? Розʼяснювати, переконувати…
Так, якщо йдеться про мирний час. В умовах війни потрібні швидкі дієві рішення.

Чи існує загроза посилення безкарності командирів?
Ні, командири так само несуть повну юридичну відповідальність за свої дії чи бездіяльність. І я повністю довіряю своїм підлеглим.

Чи визнаю я наявність проблем, що призводять до самовільного залишення позицій?
Так і працюю над їх усуненням. І проведені успішні операції щодо звільнення територій нашої держави є тому підтвердженням.

Чи нормально, що ми дискутуємо на такі чутливі теми публічно?
Так, ми в демократичній державі. Але рівно до тих пір, поки це не шкодить нам вигравати війну.

Тому я закликаю всіх поставити крапку в цій дискусії. І разом наближати Перемогу.
Слава Україні!»

Оставьте свой ответ

Please enter your comment!
Please enter your name here

девять − шесть =