Немає сумнівів, що війська РФ знову підуть на Київ, — Залужний

Трьома основними стратегічними цілями Збройних сил України на нинішньому етапі є утримання рубежів і позицій, накопичення ресурсів та підготовка резервів, зокрема для бойових дій на нових напрямках, а також посилення протиракетної і протиповітряної оборони.

Про це головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сказав в інтерв’ю виданню The Economist.

«Наступна проблема, яка у нас є, це, перш за все, утримати цю лінію і не втратити більше території. Це важливо. Тому що я знаю, що звільняти її в десять-п’ятнадцять разів важче, ніж не здати. Тож наше завдання зараз — втриматися. Наше завдання – за допомогою наших партнерів дуже чітко відстежувати, що там відбувається, де вони (росіяни. — Ред.) готуються. Це наше стратегічне завдання», — сказав Залужний.

Друге стратегічне завдання – сформувати резерв та підготуватися до нового наступу Росії, що може статися в лютому, в кращому випадку в березні, а в гіршому — в кінці січня.

«Він може початися не на Донбасі, а в напрямку Києва, з напрямку Білорусі, не виключаю і південного напрямку. Ми зробили всі розрахунки — скільки нам потрібно танків, артилерії і так далі. Це те, на чому кожен повинен зараз зосередитися. Хай вибачать мене солдати в окопах, але зараз важливіше зосередитися на накопиченні ресурсів для більш тривалих і важких боїв, які можуть початися наступного року», — сказав головнокомандувач ЗСУ.

Третє стратегічне завдання пов’язане і з першим (утримання рубежів і позицій), і з другим (накопичення ресурсів) — це протиракетна оборона і протиповітряна оборона, підкреслив Залужний.

«На мою особисту думку, я не енергетичний експерт, але мені здається, що ми на межі. Ми балансуємо на тонкій межі. А якщо (електромережу) зруйнують…тоді починають мерзнути солдатські дружини та діти. І такий сценарій можливий. Який настрій буде у бійців, уявляєте? Чи можна без води, світла, тепла говорити про підготовку резервів для продовження бойових дій?», — сказав генерал.

За його словами, фахівці НАТО володіють ситуацією та знають усе, зокрема й потреби в озброєнні та військовій техніці, до дрібниць.

Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю The Guardian припустив, що в рамках «часткової мобілізації» в Росії, під час якої планувалося призвати близько 300 тисяч людей, половину вже використовують для посилення російських підрозділів, а інші 150 тисяч ретельно готують до майбутніх наступів.

«На підготовку (призовники — ред.) витрачають мінімум три місяці. Тобто вони намагаються розпочати наступну хвилю наступу, ймовірно, у лютому, як і минулого року. Це їхній план», — зазначив міністр.

Резніков також додав, що Росія скоріше за все продовжуватиме мобілізувати своїх громадян після нинішньої часткової мобілізації.

«Кремль намагається знайти нові рішення, як здобути перемогу», — зауважив він.

Нещодавно очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що російські війська можуть спробувати здійснити масштабний наступ на Україну у січні-лютому наступного року. За його словами, про це може свідчити підготовка російських призовників, перекидання техніки та низка інших ознак.

Оставьте свой ответ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 − 2 =