В Запоріжжі вимушених переселенців виселяють з гуртожитку

Вимушених переселенців, з окупованих територій та зон активних бойових дій, попередили про виселення з гуртожитків Запорізького національного університету.

Про це люди повідомили кореспондентам Суспільного Запоріжжя.

Вони розповідають: перші три місяці від початку повномасштабної війни проживали у гуртожитках безплатно, з червня сплачували згідно з договорами оренди.

Жителька тимчасово окупованого села Мирне, що у Пологівському районі Запорізької області, Людмила Ширяєва у Запоріжжі тричі була вимушена переїжджати з місця на місце. У гуртожитку ЗНУ по вулиці Добролюбова, 22 живуть з чоловіком з травня та сплачують за це згідно з укладеним з університетом договором.

Виселяють переселенців
Людмила Ширяєва. Фото: Суспільне Запоріжжя

«Платимо ми із чоловіком 1410 гривень з чоловіком за маленьку кімнатку. Ми не проти й надалі сплачувати. Просто зараз стає проблема того, що нас з першого вересня можуть виселити. Приїдуть студенти, їх будуть заселяти і якщо щось потім для нас залишиться, то може нас тут залишать».

Єдиним вирішенням цієї ситуації Людмила Ширяєва бачить — повернутись до рідного села в окупацію. Грошей, котрі зараз мають із чоловіком, не вистачить аби винаймати житло у Запоріжжі:

«У мене — 2000 грн ВПО (виплата — ред.), у чоловіка — 2000. Те, що ми можемо десь “схопити” за 2000 плюс якась “комуналка”, то ми не встигаємо, тому що дуже багато переселенців. Найменше я бачила — від 3500 гривень. Плюс комунальні послуги. Виходить, що просто нікуди діватись».

Подібні проблеми має із винайманням житла і переселенка з Гуляйполя Карина. До Запоріжжя евакуювалась із двома синами й чоловіком та проживають у гуртожитку ЗНУ.

Виселяють переселенців
Карина з синами. Фото: Суспільне Запоріжжя

«20 числа скажуть, до кінця місяця виселяйтеся. Як ми за десять днів зможемо знайти житло? Коштів на нього немає. Роботу тут теж не сильно можна знайти. Переселенців дуже багато зараз і ніхто не хоче особо їх брати. Навіть, на квартири дзвониш і питаєш, а там — а ви звідки, не місцеві? Ні, ми не місцеві. А, все, до побачення».

Виселяють переселенців
Віталій. Фото: Суспільне Запоріжжя

«У нас вибору немає. Або потрібно виїжджати на лінію розмежування або тут шукати житло. А для цього, звісно, потрібні кошти», — каже переселенець зі Степногірська Віталій.

Людей з окупованих територій у гуртожитках вишу приймали поки була така можливість, каже начальниця відділу виховної роботи Запорізького національного університету Світлана Кондратенко.

Виселяють переселенців
Світлана Кондратенко. Фото: Суспільне Запоріжжя

«У нас ведеться приймальна кампанія і до 15 вересня ми будемо знати скільки студентів першого курсу у нас будуть займати місця у гуртожитках. І це теж студенти — внутрішньо переміщені особи, які виїжджають з окупованих територій, які приїжджають не тільки самі, а й вони просять поселити разом із ними своїх рідних. Ми не можемо їм відмовити, тому що це наші студенти. Людей ми попереджали заздалегідь, що визначимося, скільки осіб ми зможемо прийняти надалі».

За словами Світлани Кондратенко наразі у п’яти гуртожитках ЗНУ проживає 207 внутрішньо переміщених осіб.

Виселяють переселенців
Фото: Суспільне Запоріжжя

Розібратися у ситуації, де житимуть переселенці з гуртожитку пообіцяла заступниця голови Пологівської районної державної адміністрації Людмила Рябовол. Про це вона повідомила журналістам Суспільного Запоріжжя у телефонній розмові.

Оставьте свой ответ

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − два =