На Запоріжжі окупанти знищили школу, житлові будинки та вбили тварин

Упродовж 3 та 4 квітня ворог наніс 125 ударів по території області, 105 з яких – із артилерійських установок. Крім того, 10 разів атакував із безпілотників, 7 — із РСЗВ та 3 рази застосував авіацію. Найбільше від обстрілів постраждали міста та селища Пологівського району.

Під натиском російської агресії знову опинились Гуляйполе, Оріхів, Преображенка, Чарівне, Новоданилівка, Новоандріївка, Білогір’я, Ольгівське, Гуляйпільське, Єгорівка, Лугівське, Малинівка, Залізничне, Щербаки Пологівського району та Кам’янське і Малі Щербаки Василівського району.

Російські терористи цілеспрямовано нищать заклади освіти та житлові квартали населених пунктів Запорізької області, розташованих вздовж лінії фронту. Так, 3 квітня «визволителі» скинули авіабомби на територію Оріхівської територіальної громади. В результаті цього вщент зруйнована будівля місцевої гімназії та прилегла до осередка вибуху територія. Вибуховою хвилею та уламками пошкоджені розташовані поруч домоволодіння мирних мешканців.

У Преображенці одна з російських авіабомб впала на подвір’я житлового будинку, де мешкало подружжя пенсіонерів. На щастя, бойова частина боєприпасу не здетонувала. Завдяки злагодженій співпраці поліцейських ВП № 4 (Оріхівське) Пологівського райвідділу поліції з органами місцевого самоврядування, 16 мешканців прилеглих будинків були оперативно евакуйовані до більш безпечних місць. Переважна більшість – це люди похилого віку, серед яких був маломобільний літній чоловік. Вибухотехніки ДСНС вивезли боєприпас для подальшого його знешкодження.

Ворожими ударами пошкоджені цивільна та житлова інфраструктури Оріхівської і Гуляйпільської територіальних громад. 4 квітня росіяни накрили «градами» Новопавлівку, в результаті чого пошкоджено приміщення фермерського господарства, сільсько-господарську техніку та вбито дві свійських тварини.

Інформація щодо поранених чи загиблих серед мирного населення не надходила.

За усіма фактами воєнних злочинів слідчі розпочаті кримінальні провадження за ст. 438 Кримінального кодексу України «Порушення законів та звичаїв війни».