На Запоріжжі ЗСУ знищили російський ЗРК «Бук» (ВІДЕО)

Артилерія Збройних Сил України знищила пускову установку зенітного ракетного комплексу «Бук» російських загарбників.

Ворожий ЗРК виявили та уразили на території тимчасово окупованої частини Запорізької області. Відео знищення російського озброєння опублікував український волонтер та політик Юрій Мисягін.

За його словами, «Бук» був уражений точним вогнем бійців 44-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ імені Гетьмана Данила Апостола. За даними Мисягіна, українські артилеристи виявили та уразили самохідну пускову установку новітнього російського зенітного ракетного комплексу «Бук-М3», хоча варто зазначити, що з відео не можна зробити однозначних висновків.

Український розвідувальний безпілотник виявив замасковану пускову установку на тимчасово окупованій частині Запорізької області. Росіяни облаштували свої позиції серед лісопосадки: між полями й поруч з дорогою. На кадрах видно, що після влучання зенітні ракети, які були на пусковій установці «Бук», загорілися. Ймовірно, українські артилеристи використовували високоточний боєприпас для ураження ворожої техніки.

Можна припустити, що пускова установка щонайменше зазнала серйозних пошкоджень або навіть була повністю знищена внаслідок влучання артилерійського снаряда і подальшого горіння і детонації ракет на ній.

Російський комплекс протиповітряної оборони середньої дальності «Бук-M3» призначений для боротьби з маневровими аеродинамічними цілями, тактичними балістичними, крилатими, авіаційними ракетами та іншими повітряними цілями. Він прийнятий на озброєння армії країни-агресора у 2016 році.

Самохідна вогнева установка 9А317М ЗРК 9K317M Бук-M3 (червень 2020). Фото: ЗМІ РФ

Для комплексу «Бук-M3» розробили нову зенітну ракету 9М317М. Це одноступінчаста твердопаливна ракета, виконана за нормальною аеродинамічною схемою. Дальність польоту цієї ракети становить 70 км, висота ураження цілі – 35 км. Заявлена дальність перехоплення високошвидкісних повітряних цілей навздогін – до 30 км.

Ракета 9М317М на відміну від своїх попередників поставляється та зберігається у циліндричному герметичному транспортно-пусковому контейнері (ТПК), повністю готова до бойового застосування. ТПК захищає ракету від впливу зовнішнього середовища, спрощує її транспортування і обслуговування, повідомляє «Мілітарний».