Глава Запорожской ОГА обратился к жителям в связи с началом локдауна

Глава Запорожской облгосадминистрации Александр Старух обратился сегодня к жителям Запорожья и дал ряд советов – как с пользой для себя провести две недели локдауна. Свои рекомендации руководитель области опубликовал на своей странице в соцсети. Далее – прямая речь.

– Карантин – час подбати про близьких та прочитати гарну книжку!
Сьогодні розпочався зимовий карантин. Його мета – ще раз нагадати всім, що коронавірус, це не вигадка, а реальна небезпека. Вона чекає на нас будь-де – вдома, на роботі, у магазині, за чашкою кави в улюбленому кафе та у дружній компанії.
Звісно, про те, що заборонено та дозволено під час пандемії, можна багато сперечатися. Я також раніше був короноскептиком і охоче дискутував на ці теми. Але ми не одні такі у світі. Обмеження економічної діяльності зараз вводять у більшості країн Європи. Деякі держави навіть заборонили людям ввечері та вночі виходити з дому.
Як вберегтися від біди у новому році? Насправді все просто.
Треба бути уважнішими до здоров’я себе та оточуючих, правильно одягати маску, а не носити її на підборідді. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, тож не забуваємо тримати дистанцію у черзі та на зупинці.
Приділіть більше часу нашим батькам, бабусям, дідусям. Зробіть запас продуктів та порадьте стареньким менше виходити із дому. Ми хочемо, щоб вони ще багато-багато років дарували нам радість та сімейне тепло.
Окреме прохання до керівників підприємств, установ та організацій різної форми власності! Для нас дуже важливо під час карантину зменшити кількість людей у громадському транспорті. Саме тут коронавірус передається найбільш інтенсивно, а зупинити автобуси, тролейбуси та трамваї не можна. Сучасні інформаційні технології творять дива. За допомогою месенджерів Facebook, Viber та WhatsApp можливо за кілька хвилин вирішити найскладніші питання, без довгих нарад та черг у приймальні. Прошу Вас перевести на дистанційну роботу якнайбільшу кількість працівників, із врахуванням технології виробництва.
На жаль, найважче доведеться малому та середньому бізнесу. Ви самі, своїми силами зробили з нуля сотні крамниць, кафе, турагентств та інших закладів, без яких не уявити життя сучасного міста. Держава не полишить вас у скрутну годину. Вже 355 тисяч приватних підприємців отримали допомогу у розмірі 8 тис. грн. на загальну суму 2,8 млрд. грн., а ще 430 тисяч подали заявки через систему «Дія». Уряд буде підтримувати Вас і надалі.
Шановні земляки! Зараз у нас з’явиться трохи більше вільного часу. Давайте проведемо його з користю – зробимо хатні справи, що давно відкладали, прочитаємо цікаву книжку, подивимося гарний фільм, зателефонуємо старим друзям.
Впевнений – два тижні пролетять дуже швидко і подарують нам нові сили, щоб жити і працювати для себе, своїх рідних і близьких та нашого Запорізького краю!

Оставьте свой ответ

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 10 =