У Запоріжжі викрито шахрайський call-центр, який видурював кошти у ізраїльтян (ФОТО)

В Запоріжжі викрито та припинено протиправну діяльність ще одного шахрайського кол-центру, працівники якого під  виглядом благодійної організації виманювали у громадян кошти (ч. 3 ст. 190 КК України).
За даними слідства, троє місцевих мешканців розробили злочинну схему шахрайського заволодіння коштами людей, до якої  залучили ще 26 осіб. В одному зі спальних районів міста вони облаштували call-центр, який оснастили комп’ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням.

Оператори телефонували громадянам Ізраїля та видавали себе за співробітників відомої в їх країні благодійної організації. Під час розмови вони входили у довіру та пропонували надати фінансову допомогу хворим людям, у тому числі біженцям. У такий спосіб учасники шахрайської схеми щомісяця «заробляли» до 650 тис. грн.
Під час санкціонованого обшуку вилучено 50 одиниць комп’ютерної техніки, 8 мобільних телефонів, банківські картки, списки ошуканих громадян та інші чорнові записи тощо. Слідство триває.
Заходи з викриття здійснювались прокуратурою спільно зі слідчими Відділу поліції № 4 Запорізького РУП Головного управління  Нацполіції в Запорізькій області за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Запорізькій області.