Компенсація за зруйноване житло: у Запорізькій ОВА обговорили механізми відшкодування коштів

На нараді начальника ЗОВА Юрій Малашка з керівниками структурних підрозділів та голів районних військових адміністрацій зазначалося, що Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 7198 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації”.

Отримати компенсацію можуть фізичні особи — громадяни України. А саме: власники квартир, інших житлових приміщень, приватних житлових, садових та дачних будинків, замовники будівництва приватних, садових та дачних будинків, фізичні особи, які здійснили інвестування та фінансування житлового будівництва (об’єкти не прийнято в експлуатацію), члени житлових кооперативів, які викупили житло, але не оформили право власності на нього, спадкоємці вищевказаних осіб.

Розглядати заяви та приймати рішення про надання або відмову в наданні компенсації за знищене майно будуть Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації. Вони створюватимуться виконавчими органами місцевого самоврядування. Обласна влада наголошує, що вже сьогодні потрібно напрацьовувати склад та алгоритм роботи відповідних комісій та після набуття чинності законом забезпечити оперативний розгляд заяв власників пошкодженого або знищеного майна.

Заяви на виплату компенсації приймаються протягом воєнного стану та протягом року після його припинення або скасування.

Закон вже передано на підпис Президентові України Володимиру Зеленському. Він набере чинності через два місяці з дня його опублікування.

Оставьте свой ответ

Please enter your comment!
Please enter your name here

девять − 3 =