Коли «дуже треба»: як туристу знайти вбиральню у будь-якій європейській країні

Мандрівки Європою відкривають не лише нові горизонти, а й нові правила гігієни. Тут навіть похід до вбиральні може стати культурним шоком.
РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на ресурс Rick Steves розповідає про тонкощі відвідування вбиральні у європейських країнах.

Де знайти туалет
Відчайдушно шукаєте вбиральню? Є кілька перевірених варіантів. У ресторанах і кав’ярнях можна просто зайти і знайти туалет — особливо в закладах із відкритою терасою. Іноді варто запитати: «Туалет?».
У фастфудах — майже завжди є вільний доступ, хоч іноді для цього потрібен чек з кодом. У деяких місцях навіть світло спеціально синє — аби унеможливити вживання наркотиків.
Туалети в установах і на вулицях
Якщо поблизу немає кафе, шукайте туалет у музеях, бібліотеках, книгарнях, торгових центрах або на вокзалах. Великі готелі теж часто мають вільні та чисті вбиральні. У містах, таких як Париж, є безкоштовні автоматичні кабінки (санісети), які дезінфікуються після кожного користування.
Деякі міста мають карти публічних туалетів онлайн. У Лондоні на станціях метро є безкоштовні WC. А у Мюнхені існує закон: якщо заклад подає пиво — зобов’язаний пускати в туалет усіх охочих, навіть не клієнтів.Вуличний туалет у Парижі (фото: ricksteves.com)
Платні туалети та персонал
У громадських місцях — на вокзалах, заправках, у музеях — часто доводиться платити за вхід до туалету. Це зазвичай дрібна монета, тож не забувайте носити з собою дрібні гроші.
Деякі вбиральні мають автоматичні сидіння, які очищаються після кожного використання — справжнє шоу. Іноді плата не за сам туалет, а за папір або просто залишають «чашу для чайових». Працівники таких місць можуть бути суворими — зрозумійте їх, у них непроста робота.
Незвичні способи змивання
У Європі унітази можуть мати зовсім інші механізми змиву. У старих туалетах це може бути шнурок замість звичної кнопки — бачок зазвичай розміщений високо на стіні. У сучасних — дві кнопки: одна для звичайного змиву, інша — для економії води.
У Великій Британії зустрічається «помпова» система, де важіль потрібно натиснути з правильною силою — занадто слабко чи сильно не спрацює. Тут важливо бути рішучим, але обережним.
Туалетний папір і особливості каналізації
У Європі туалетний папір використовують, але його часто може не бути. Тому краще завжди мати з собою кишенькові серветки.
У деяких країнах, зокрема в Греції чи Туреччині, каналізація настільки слабка, що папір не можна кидати в унітаз — біля нього стоїть кошик для використаного паперу.

Вас може зацікавити

Як отримати безкоштовні бонуси в готелях, авіакомпаніях та ресторанах

Як смачно та вигідно харчуватися в готелі
Де найкраще сісти в автобусі у довгу поїздку