Євроінтеграція, іпотека, інвестори: Україна оновлює фінансову політику відповідно до нових викликів та цілей.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу НБУ.
Рада з фінансової стабільності на засіданні 13 травня зосередилася на підготовці до восьмого перегляду програми з МВФ і ухвалила низку рішень.
По-перше, схвалено зміни до Стратегії розвитку фінансового сектору, зокрема:
нові заходи щодо регулювання Фонду розвитку підприємництва, розвитку іпотеки, стійкості критичної інфраструктури та цифрової операційної безпеки;
оновлення кроків для розвитку ринків капіталу, включно з консолідацією інфраструктури та залученням іноземних інвесторів;
розширення цілі «Фінансова система працює на відновлення та інтеграцію до ЄС» через нову ініціативу з євроінтеграції фінансового сектору.
По-друге, оновлено Стратегію розвитку кредитування з урахуванням програми Ukraine Facility — зокрема, щодо ринку непрацюючих кредитів (NPL) і залучення іноземних інвесторів.
По-третє, схвалено концепцію Стратегії розвитку іпотеки, над якою працюватиме Комітет з фінансового розвитку при РФС разом із експертами МВФ.
Оновлені документи буде оприлюднено після затвердження.
РФС
Нагадаємо, Рада з фінансової стабільності в липні 2023 року схвалила оновлену Стратегію розвитку фінансового сектору України.
Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року указом президента України і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави. До неї входять керівники НБУ, Мінфіну та фінансових інституцій.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.