Управління ООН у справах біженців було змушене скоротити допомогу українцям, яких евакуювали з прифронтових районів. Це, зокрема, пов’язано з припиненням допомоги з боку США.
Про це заявила представник Управління ООН у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
«Деякі програми, які ми раніше здійснювали за щедрою підтримкою США, призупинено», — зазначила вона.
За словами Ліндхольм Біллінг, ідеться про психосоціальну підтримку, яка потрібна у величезних масштабах, матеріали для будівництва тимчасового житла та грошову допомогу.
Найбільше на таку ситуацію вплинуло те, що США припинили свою допомогу, на яку торік припадало 40 % фінансування Управління ООН у справах біженців. Також і інші західні донори призупинили допомогу, оскільки їхнім пріоритетом є витрати на оборону.
Агентство заявило, що його заклик про виділення 3,32 мільярда доларів на підтримку 8,2 мільйона осіб в Україні було профінансовано лише на 25%.
«Нам довелося скоротити кількість людей, яким ми віддаємо пріоритет», — підкреслила Ліндхольм Біллінг.
Вона уточнила, що з січня майже 9 000 українців, які рятуються від сильних обстрілів, пройшли через транзитні центри Управління ООН у справах біженців у Павлограді та Сумах. Там вони отримують одяг, гігієнічні набори, а також юридичну та психосоціальну підтримку.
«Вони прибули практично без речей і глибоко травмовані», — додала представник Управління ООН у справах біженців в Україні.
За даними агентства, із серпня минулого року до березня понад 200 000 осіб було евакуйовано або переміщено з прифронтових районів.
Призупинення фінансування USAID
Нагадаємо, ще в січні президент США Дональд Трамп вирішив призупинити фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Через це в Україні перестала діяти низка гуманітарних проєктів.
Таке рішення США ухвалили в рамках перегляду стратегії міжнародної допомоги. Також це вплинуло на проєкти в медичній сфері.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.