Президент Володимир Зеленський вперше прибуде до Південно-Африканської Республіки 24 квітня.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Dolce Welle.
За даними ЗМІ, Зеленський вперше відвідає Південно-Африканську Республіку, а саме Преторію. Там він зустрінеться з президентом ПАР Сірілом Рамафосою.
Наразі деталі візиту Зеленського не розголошуються, однак передбачається, що він зосередиться на обговоренні війни в Україні з президентом Рамафосою.
Варто зауважити, що навесні минулого року вже повідомлялось, що Зеленський може відвідати ПАР, але тоді візиту не відбулось.
Відносини між Україною та Африкою
У 2023 році Україна активізувала дипломатичну роботу з країнами Глобального Півдня, зокрема з Африкою. Колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба здійснив два турне африканськими державами, а президент Володимир Зеленський провів десятки переговорів з лідерами континенту. Також у Києві була африканська делегація.
Як зазначав спеціальний представник з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх, від початку повномасштабного вторгнення Україна працювала над залученням підтримки з усього світу, включно з африканськими країнами, які не до кінця усвідомлювали загрози, що несе агресія РФ для їхнього регіону..
«Мало хто в Африці усвідомлював свою залежність від постачання українського збіжжя чи українських добрив. Мало хто розумів, що економіки низки країн цього континенту, насамперед Північної та Східної Африки, мали систему ділових контактів з Україною, яка через війну обвалилася», — розповів Субх.
Однак у вересні минулого року стало відомо, що Південноафриканська республіка підтримує «мирний план» з врегулювання російсько-української війни, що запропонували Китай і Бразилія.
Детальніше про відносини між Україною та Глобальним Півднем — читайте в матеріалі РБК-Україна «Курс на Південь. Як Україна шукає союзників поза Європою та США».
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.