Похмілля — це завжди наслідок інтоксикації організму алкоголем, який він не зміг обробити. Проте не завжди похмілля присутнє на ранок.
Нарколог Євген Скрипник в інтерв’ю РБК-Україна (проєкт Styler) пояснює, чому не у всіх є відчуття похмілля та як його правильно позбутися.
Чому похмілля зникає в алкоголіків
Як пояснює лікар Скрипник, так відбувається через адаптацію організму до алкоголю.
«На початку він ще бореться з алкоголем, печінка працює, нейтралізується алкоголь і організм намагається людину врятувати. А потім просто наші сили компенсації виснажуються. Цього феномену вже немає, тому що він вже використався. Іде адаптація, і вже немає інтоксикації», — пояснює він.
Як правильно виходити з похмілля
Насамперед лікар радить пити багато води, оскільки вона буде провокувати виведення токсинів алкоголю з організму, підвищення частоти діурезу — бажання сходити до вбиральні.
Сьогодні в аптеках також можна придбати спеціальні види води для виведення токсинів. Однак, за словами Скрипника, це така сама вода, тому великої різниці немає.
«Раніше, коли в лікарнях не було достатньо ліків і до нас надходили алкоголіки, ті, в кого були гроші, брали крапельниці. А інших я змушував пити багато води, і виходили вони набагато навіть краще. Це говорить про що? Що навіть коли у вас похмілля, вода вас врятує», — пригадує експерт зі своєї практики.
За потреби також можна лягти поспати.
Але водночас Скрипник наголошує: щоб не позбуватися похмілля, краще не вживати алкоголь взагалі.
«Спілкуйтесь з близькими, з дітьми, займайтесь спортом. Знову ж таки це культура споживання, культура свята. У нас чомусь так заведено. За кордоном люди постояли, випили якогось вина, поспілкувалися. Ми повинні спілкуватися, це головне», — підсумовує Євген.
Вас також може зацікавити:
7 знаменитостей, чию кар’єру зруйнувала залежність
Дві ранні ознаки алкоголізму, на які варто звертати увагу
Який алкоголь може подовжувати життя
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.