Правильне травлення — запорука гарного самопочуття та енергії. Якщо після їжі відчуваєте важкість, здуття або дискомфорт, варто звернути увагу на трави, які можуть стимулювати роботу шлунка та зменшувати запалення.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram-сторінку нутриціолога та гастроентеролога Євгенії Белінської.
За словами експерта, здорове травлення — це не лише комфорт, а й запорука гарного самопочуття, енергії та міцного імунітету.
«Природа подарувала нам унікальні рослини, які підтримують травну систему, сприяють засвоєнню корисних речовин і зменшують дискомфорт. Природні союзники здорового шлунка», — додала медик.
Белінська назвала список трав, які є потужним інструментом для гарного самопочуття.
Тирлич (Gentiana)
Це один із найефективніших гіркотоніків. Стимулює вироблення всіх травних соків:
жовчного міхура
підшлункової залози
кишківника та секрецію соляної кислоти шлунку
Також покращує апетит і сприяє кращому засвоєнню їжі.
Спосіб застосування: траву можна заварювати, робити відвар на водяній бані або пити пів стакана за 20 хвилин до їжі.
Тирлич корисний при диспепсії, здутті живота й уповільненому травленні.
Махасуршан (Mahasudarshan churna)
Експерт розповіла, що це аюрведична суміш з багатьох трав, що очищує травний тракт, стимулює обмін речовин та допомагає організму боротися з токсинами. Використовується для підтримки здорової роботи печінки та кишківника.
Одночасно знімає запалення та працює як антиоксидант.
Амла (Phyllanthus emblica)
Цей вид трави є природним джерелом вітаміну С та потужний антиоксидант. Підтримує кислотно-лужний баланс у шлунку, покращує перистальтику кишківника й живить корисну мікрофлору. Відомий тонік для травної системи.
Часто використовується при лікуванні панкреатиту, особливо під час запального періоду.
Корінь кульбаби (Taraxacum officinale)
Такий корінь є м’яким жовчогінним засобом, що стимулює функцію печінки та сприяє травленню жирів. Допомагає при здутті живота, запорах і підтримує баланс кишкової флори.
Важливо розуміти, що за рахунок гіркого смаку корінь кульбаби стимулює травлення — виділення жовчі, секрецію соляної кислоти, тому важливо вживати безпосередньо перед їжею.
Додавання цих рослин у раціон (у вигляді настоїв, екстрактів чи порошків) допоможе збалансувати травлення, підвищити рівень енергії та зменшити запальні процеси в кишківнику.
Вас може зацікавити
5 продуктів, які викликають дискомфорт та здуття живота
Чи можна приймати вітаміни на голодний шлунок?
Гастроентеролог також розповідала, чи може гастрит виникнути «від нервів»
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.