Російські ракетоносії, які вже кілька років знаходяться в Середземному морі, наразі не демонструють ознак активного застосування. Перебування цих суден у цьому регіоні — це скоріше частина постійної оперативної присутності, а не підготовка до бойових дій.
Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону.
«Це такий у них спосіб присутності. В Середземному морі є постійне оперативне угрупування, яке раніше базувалося в Тартусі. Станом на зараз вони просто бовтаються в морі», — зазначив Плетенчук.
За його словами, хоча ракетоносії Росії перебувають у Середземному морі, жодного застосування їхніх бойових можливостей не спостерігалося останніми роками.
Важливою деталлю є те, що українські військові уважно стежать за ситуацією, адже вже понад 10 діб російські сили не мають змоги потрапити на свою базу в сирійському Тартусі — єдину закордонну військово-морську базу Росії.
Плетенчук підкреслив, що це свідчить про те, що на базі є певні обмеження, які, ймовірно, впливають на їхню подальшу діяльність.
«Ймовірніше за все, це зараз більше такий режим очікування», — зазначив він, припускаючи, що росіяни поки утримують свою військову присутність у регіоні.
З огляду на ці обставини, ВМС України продовжують моніторити ситуацію і готові реагувати на будь-які зміни в діях російських сил у цьому важливому регіоні.
За його словами, ця ситуація також є частиною ширшої стратегії Росії в Середземному морі, де вона намагається утримувати контроль і зберігати вплив на важливі морські шляхи, одночасно мінімізуючи ризики для своїх сил.
ВМС України, своєю чергою, продовжують постійно моніторити ситуацію, враховуючи всі зміни у поведінці російських сил. Вони готові реагувати на будь-які зміни в обстановці і, в у разі потреби, оперативно вжити заходів для захисту національних інтересів.
Нагадаємо, 9 січня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів, як нещодавнє збиття вертольотів дронами Magura вплинуло на тактику росіян у Чорному морі.
Раніше ми писали про те, що українські військові поки не фіксують підготовки РФ до ракетного удару з Чорного моря.
Додамо, наприкінці грудня минулого року в українських ВМС пояснили, чому РФ зменшила використання кораблів у Чорному морі.