Жоао Маріньо Нето, 112-річний житель Бразилії, увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найстаріший чоловік у світі. Незважаючи на поважний вік, він зберігає ясність розуму, гарний настрій і навіть частково самостійно займається хатніми справами.
Як харчується довгожитель, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Fantastico.
Секрет довголіття Маріньо Нето частково криється в його харчових звичках. Протягом усього життя Жоао дотримувався простого, але збалансованого раціону.
Основні принципи харчування довгожителя
Природні продукти
Жоао віддає перевагу свіжим і необробленим продуктам. У його меню завжди були сезонні овочі, фрукти, а також цільнозернові крупи.
Мінімум м’яса
Чоловік уникає надмірного споживання червоного м’яса. Натомість він часто їсть рибу, яку зазвичай готує на грилі або на парі.
Оливкова олія
Вона є основним джерелом жирів у його раціоні, що сприяє здоров’ю серця.
Горіхи та насіння
Ці продукти Нето вживає регулярно, що забезпечує організм корисними жирами та антиоксидантами.
Чай із трав
Щоденний ритуал — чашка трав’яного чаю. Він допомагає розслабитися і сприяє доброму сну.
Поміркованість
Найважливішим принципом чоловік називає контроль за розміром порцій: «Їж, щоб жити, а не живи, щоб їсти».
Жоао Маріньо Нето (фото: guinnessworldrecords.com)
Режим дня Жоао також відіграє значну роль
Він завжди намагався дотримуватись регулярного графіка сну, не зловживав алкоголем і ніколи не курив. У своєму селі він користувався репутацією активного, але спокійного чоловіка, який полюбляв піші прогулянки й садівництво.
Маріньо Нето стверджує, що головним у житті є «гармонія з природою та вдячність за кожен день». Цей підхід, разом із здоровими звичками, і допоміг йому досягти такого неймовірного віку.
До цього, 114-річна жінка розказала про річ №1, яка допомогла прожити їй довге життя.
Раніше ми розповідали про те, як 108-річна бігунка поділилася своїм «чарівним» секретом довголіття.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.