Розпочався сезон гранатів: у чому їх користь і кому варто уникати цих фруктів

З приходом холодів на прилавках українських магазинів з’являється один із найулюбленіших зимових фруктів — гранат. Його називають «королем фруктів» не лише за насичений смак, але й за цілу низку корисних властивостей. Однак, цей фрукт підходить не всім, і деяким людям варто вживати його обережно або зовсім відмовитися.
Чим корисний цей фрукт та кому його їсти не можна — читайте в матеріалі РБК-Україна (проект Styler).

В чому користь гранатів
Гранати багаті на вітаміни С, В6, К, а також на мінерали, зокрема калій і магній. Вони сприяють зміцненню імунітету та поліпшенню загального самопочуття, що особливо актуально в зимовий сезон. Антиоксиданти, що містяться в гранатах, мають протизапальні властивості, допомагаючи боротися з окислювальним стресом і уповільнюючи процеси старіння в організмі.
Гранат також корисний для серця та судин, адже може знижувати артеріальний тиск, покращувати кровообіг і знижувати рівень «поганого» холестерину. Крім того, цей фрукт сприяє поліпшенню пам’яті й концентрації завдяки вмісту поліфенолів, які підтримують здоров’я мозку.
Кому гранати не рекомендуються
Попри значні переваги, гранати підходять не всім. Їх не рекомендується вживати людям з наступними проблемами:
Підвищена кислотність шлунку
Кислі властивості гранату можуть подразнювати слизову оболонку шлунка, тому цей фрукт слід уникати людям із гастритом, виразковою хворобою або підвищеною кислотністю.
Гіпотонія
Гранати можуть знижувати артеріальний тиск, що може бути небезпечним для людей з низьким тиском.
Алергія
Деякі люди мають алергію на гранат або його компоненти, що може викликати висипання, свербіж або навіть серйозніші реакції.
Цукровий діабет
Хоча в гранатах є корисні антиоксиданти, його високий вміст природних цукрів може негативно вплинути на рівень цукру в крові, особливо у великих кількостях.
Як вживати гранати з максимальною користю
Щоб отримати максимум користі, експерти рекомендують вживати гранати в помірних кількостях і у вигляді свіжих зерняток або свіжовичавленого соку (не більше однієї склянки на день). Так можна насолодитися всіма корисними властивостями гранату, не ризикуючи здоров’ям.
Отже, сезон гранатів — чудовий привід додати в раціон цінний фрукт, який підтримує імунітет та здоров’я серця, але з урахуванням індивідуальних потреб і обмежень.

Дізнайтеся, про доступний овоч №1, який знизить ваш тиск.
Також ми писали про український суперфуд треба їсти, щоб ваша шкіра стала ідеальною.
В матеріалі використані джерела — Eat this, not That, Nutrients, Healthline.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.