Київський національний університет (КНУ) імені Тараса Шевченка відмовляється від використання багатоплатформового месенджера Telegram.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на публікацію «Інсайдер Київ».
Що відомо про заборону використання Telegram у КНУ
Згідно з наказом ректора КНУ імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова, в університеті (як на об’єкті критичної інфраструктури), обмежать використання Telegram на службових пристроях.
Встановлення та використання цього месенджера (або його веб-версії) забороняється з 11 листопада 2024 року.
Наказ ректора КНУ (скриншот: t.me/+M71iphc-uxozNTNi)
Тим часом на Facebook-сторінці КНУ запустили опитування — хто і куди планує «мігрувати» після блокування Telegram.
«Тема закриття Telegram проговорюється в Україні не вперше. Нині актуальність і реальність цього досягла своєї вершини. Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України схвалив рішення про обмеження використання месенджера Telegram. Це стосується і сфери вищої освіти зокрема», — йдеться у дописі.
З огляду на це підписників запитують: «Що розглядаєте для себе альтернативою Telegram?».
Допис КНУ (скриншот: facebook.com/kyiv.university)
Telegram в Україні
Нагадаємо, багатоплатформовий месенджер Telegram був заснований у серпні 2013 року російським підприємцем Павлом Дуровим (який є також засновником підсанкційної російської соціальної мережі «ВКонтакте»).
Раніше голова комітету ВРУ з питань свободи слова Ярослав Юрчишин розповідав, що інформація з месенджера може видаватись секретним службам РФ, тож якщо витік інформації підтвердиться, Україна може заблокувати Telegram.
Згодом спікер парламенту Руслан Стефанчук попередив українців про фейковий акаунт у Telegram і попросив не відповідати на повідомлення з нібито його акаунта, адже він давно не користується цим месенджером.
7 жовтня стало відомо, що використання Telegram обмежать у Верховній Раді (за рекомендацією Ради національної безпеки та оборони України). Водночас українцям пояснили, що «це стосується саме працівників апарату Ради та не обмежує використання месенджера в особистих цілях».
Повідомлялося також, що питання заборони Telegram планує розглянути Полтавська обласна рада (оскільки члени депутатської комісії з питань регламенту одноголосно виступили з рекомендацією заборонити цей месенджер).
9 жовтня особливий порядок доступу до Telegram запровадила Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення ввела.
Крім того, у Нацраді висловили сподівання, що невдовзі цей месенджер буде повністю заблокований у нашій країні (як це було з «ВКонтакте» та низкою інших підсанкційних ресурсів).
Наприкінці жовтня стало відомо, що на тлі рекомендацій МОН використання Telegram заборонили у Чернівецькому національному університеті (ЧНУ) імені Юрія Федьковича.
1 листопада заборону на використання Telegram запровадили також у Національному авіаційному університеті (згідно з наказом МОН №574/од про обмеження використання Telegram у службових комунікаціях від 31.10.2024).
Читайте також, як українці ставляться до заборони Telegram.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.