Куди ветеранам звертатися за психологічною допомогою: список контактів

Міністерство у справах ветеранів запустило реєстр надавачів психологічних послуг, які можуть допомогти захисникам України із психологічною реабілітацією.
Про це в інтерв’ю для РБК-Україна розповів виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.

Державна стратегія щодо психологічної реабілітації
За словами урядовця, до реєстру надавачів психологічних послуг вже було законтрактовано 71 суб’єкт, який надає послуги з психологічної реабілітації.
Йдеться як про фізичних осіб-підприємців (ФОПів), так і юридичних осіб, які мають команди.
«Це психологи, які працюють безпосередньо з ветеранами, ветеранками та членами родин загиблих захисників і захисниць України. Кошти на цей рік виділені, це майже 170 мільйонів гривень», — уточнив він.
Водночас Порхун зауважив: проблема в тому, що людина часто йде до психолога, коли їй вже погано.
«І це вже не психологічна реабілітація. Це вже психіатрія, це вже медичне лікування. До цього не треба дотягувати», — наголосив він.
В. о. міністра додав, що сьогодні ветеранська політика є державним пріоритетом.
Куди ветеранам і військовим звертатися за психологічною допомогою
З огляду на ситуацію, що склалась нині в нашій державі, при «Українському ветеранському фонді» була відкрита цілодобова гаряча лінія психологічної підтримки. Туди можна звернутися за номерами:

2345 — для Vodafone та Lifecell

+38 067 752 23 45 — для «Київстар»
Крім того, з березня 2024 року Мінветеранів за допомогою «Червоного Хреста України» відкрило Єдину ветеранську гарячу лінію: 0 800 505 217.
«Вона також працює, але є певні моменти. Ми розуміємо, що їх треба масштабувати, і працюємо над цим», — уточнив Порхун.
Він розповів також, що 22 серпня цього року було запущено проект «фахівець із супроводу ветеранів війни й демобілізованих осіб».
«Це буде людина з числа ветеранів, ветеранок, членів родин загиблих захисників і захисниць України, яка буде працювати в громадах. Їх завдання — постійно бути на контакті з тими ветеранами в громаді, де вони працюють. З розрахунку 35 кейсів на 1 фахівця. У фахівців є база даних по його громаді. Фахівець дзвонить і запитує: «Друже, які проблеми у тебе є? В чому потрібна допомога?». Він зустрічає першим в громаді, коли ветеран повертається з війни», — пояснив урядовець.
Крім того, міністерство працює над відкриттям ветеранських просторів.
«Ми вбачаємо, що простір — це одне місце входу, де будуть надаватися різні послуги: юридичний супровід, психологічна, фізкультурно-спортивна реабілітація, надання інформаційно-консультаційних послуг, допомога у відкритті власної справи через «Український ветеранський фонд». Або просто прийти та поговорити з побратимом чи посестрою. Ветерани просять у держави, щоб ми це зробили, і ми цим займаємося», — розповів в. о. міністра.
За його словами, міністерство буде спілкуватись напряму з ветераном і запитувати, як працює той чи інший фахівець.
«Якщо скаже «Та я взагалі не знаю, хто це», тоді ми приймаємо рішення його звільнити і підібрати людину, яка дійсно буде надавати допомогу», — наголосив Порхун.
Він додав, що такі багатофункціональні простори в регіонах вже відкриваються.
«22 серпня відкрилося до десятка таких просторів. Ми постійно працюємо з головами військово-цивільних адміністрацій, де є чітке розуміння, за якими стандартами відкривати такий простір. 5 червня цього року мною підписаний наказ — методичні рекомендації зі створення цих просторів, де покроково розписано, як вони створюються, якою має бути площа, які працівники будуть задіяні та які послуги будуть надаватися», — розповів посадовець.
Насамкінець він додав, що подібні простори відкривають і громадські організації.
«Вони також можуть доєднуватися: потрібно створити єдину інфраструктуру. Треба зрозуміти, що не потрібно тягнути ковдру одне до одного. Бо головне — пам’ятати, для кого ми це робимо. Для тих людей, які захистили нас і нашу країну від Росії. Крапка», — підсумував Порхун.

Нагадаємо, раніше у ЦНАПах анонсували спрощення послуг ветеранам.
Читайте також, як виглядає створене на Київщині перше інклюзивне містечко для ветеранів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.