Хто такий Роберт Фіцо. Головні факти про скандального прем’єра Словаччини

Сьогодні, 15 травня, біля місця засідання кабінету міністрів Словаччини відбулась стрілянина. В результаті прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо отримав тяжке поранення.
Докладніше про Фіцо та його роль на політичній арені, — в матеріалі РБК-Україна.

Минулої осені в Словаччині відбулися парламентські вибори. За їх результатами до влади прийшов Роберт Фіцо та партія «Курс — Соціальна демократія».
Проросійські погляди Фіцо
Неодноразово Фіцо озвучував кремлівські тези й відзначався проросійською риторикою. Він з 2014 року називав санкції ЄС проти Росії неефективними та вбачав у них загрозу для словацької економіки. Він також цинічно заявляв, що війна в Україні розпочалася, бо «українські нацисти та фашисти почали вбивати росіян на Донбасі».
Крім того, Фіцо заявив, що війна є «замороженим конфліктом», який нібито неможливо вирішити шляхом військової підтримки України.
Чергову скандальну заяву щодо війни в Україні Роберт Фіцо зробив вже після перемоги на виборах, коли висловився за проведення мирних переговорів. За його словами, Словаччина має більші проблеми, ніж допомога Україні.
Фіцо виступає проти допомоги Україні
Після того, як Фіцо очолив уряд, Словаччина перестала передавати Україні військову допомогу. Ба більше прем’єр-міністр Словаччини виступає навіть проти вступу України в НАТО.
«Членство України в НАТО тільки на користь Третій світовій війні. Нам достатньо незалежної України», — сказав словацький прем’єр.
Водночас Фіцо наголосив на прихильності до співпраці з державами в усьому світі, включно з Росією.
«На хвилі конфлікту існує велика зацікавленість у відновленні нормальних відносин з Москвою. Я хочу проводити політику добрих, дружніх відносин з усіма, хто в такій політиці зацікавлений», — сказав він.

Допомога від Словаччини
Зауважимо, що уряд Словаччини припинив передавати допомогу Україні, однак цього не заборонили робити словацьким компаніям.
Громадяни Словаччини попри через відмову Фіцо в допомогу Україні, добровільно пожертвували понад 3 мільйони євро на чеську ініціативу, в рамках якої для українських військових купують снаряди.
Загалом волонтери зібрали 3 098 574 млн євро. Гроші пожертвували 50 162 особи.
Однак прем’єр-міністр Словаччини висміяв даний збір. Він заявив, що якщо люди думають, що кулі та бомби важливіші за «хворих на рак у Словаччині», тоді йому нічого їм сказати.
Він також заявив, що схвалена Києву допомога з боку Європейського союзу та Сполучених Штатів Америки, нібито, нічого не змінить у війні з Російською Федерацією.
Український президент Володимир Зеленський відповів Фіцо. Детальніше про це можна дізнатись в матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.