У ще одній області запрацювала служба 112: що це і навіщо вона треба

Виклик екстрених служб за номером 112 відсьогодні став доступний вже в п’яти регіонах України. Зокрема це Львівська, Вінницька, Житомирська, Черкаська та Чернігівська області.
Про це розповів міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його Telegram-канал.

«У ці хвилини у Львівській області розпочинає роботу комунікаційний центр Служби 112», — повідомив Клименко.
За словами міністра, відсьогодні громадяни, які перебувають у Львівській області, зможуть викликати усі екстрені служби за єдиним номером — 112.
«Це дозволяє значно пришвидшити процес зʼєднання з екстреною службою та посилює комунікацію між підрозділами», — пояснив глава міністерства.
Крім Львівської області, виклик екстрених служб за єдиним номером 112 доступний також у Вінницькій, Черкаській, Житомирській та Чернігівській областях.
«Вже наступного року плануємо запустити 112 у Дніпрі та Одесі. І викликати рятувальників, поліцейських, медиків або працівників газової служби за єдиним номером можна буде з будь-якого регіону України», — додав Клименко.
Служба 112 в Україні
Нагадаємо, У Києві служба 112 розпочала роботу ще з 7 липня.
Клименко тоді розповідав, що операторам служб надходять дзвінки від громадян, а потім запити перенаправляють до необхідних підрозділів залежно від конкретної ситуації.
Він пояснив, що 112 — це єдиний номер для звернення громадян, які опинилися у надзвичайній ситуації. Він використовується як альтернатива гарячим лініям 101, 102, 103 і 104. Це дозволяє не витрачати час на те, щоб телефонувати в кожну службу окремо.
До того ж служба 112 пристосована для людей з порушенням слуху чи мови, адже щоденно там працюють перекладачі жестової мови.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.