Обладнання, не гроші: в уряді готують механізм допомоги зруйнованим підприємствам

Обладнання, не гроші: в уряді готують механізм допомоги зруйнованим підприємствам

КИЇВ. 16 листопада. УНН. У Міністерстві економіки України працюють над механізмом відновлення виробництва зруйнованих підприємств шляхом матеріально-технічної допомоги. Про це повідомляє пресслужба міністерства, передає УНН. Цитата
«Ключова ідея: національні виробники, обладнання яких знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, матимуть можливість отримати обладнання іноземного виробництва як матеріально-технічну допомогу. Акцентую, що йдеться про допомогу саме обладнанням, а не коштами. Воно постачатиметься за механізмами, аналогічними або схожими з механізмами надходження гуманітарної допомоги в Україну», – заявив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.
Деталі
За словами заступника міністра, у найближчий період необхідно напрацювати та запропонувати прозорий і чіткий механізм отримання допомоги, зрозумілий як для українського бізнесу, так і для іноземних партнерів.
Передбачається, що приватні підприємства подаватимуть офіційно підтверджений перелік пошкодженого обладнання до ОВА, державні – до центральних органів виконавчої влади.
Допомога надходитиме через визначених отримувачів гуманітарної допомоги. Мінекономіки планує розробити механізм її розподілу з урахуванням пріоритетності розвитку галузей економіки та економічної доцільності.
Окрім того, як вказано, обов’язково потрібно розробити дієві запобіжники від зловживань на різних етапах та механізми контролю.
Попередньо ключовими адресатами матеріально-технічної допомоги у вигляді обладнання стануть підприємства переробки чи ті, що генерують додану вартість.
Нагадаємо
Міністерство економіки України спільно з багатостороннім агентством гарантій інвестицій MIGA домовились про створення оперативної групи для пришвидшення процесу страхування інвестицій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свириденко: економіка у цьому році зросте щонайменше на 4%, у наступному — на 5%

Джерело:
УНН

Теги: бізнес, відновлення, війна, Мінекономрозвитку

Повернутися до списку

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram