Фінляндія закриває чотири КПП на кордоні з рф: що відомо

Фінляндія закриває чотири КПП на кордоні з рф: що відомо

КИЇВ. 16 листопада. УНН. Уряд Фінляндії з метою забезпечення національної безпеки ухвалив рішення про закриття деяких пунктів пропуску на кордоні з росією. КПП будуть закриті о 00:00 в ніч на суботу. Про це повідомила глава МВС Марі Рантанен, пише Yle, інформує УНН. Деталі
За її словами, закриють пункти пропуску Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра та Ніірала. Вони перестануть працювати о 00:00 в ніч на суботу.
Фінляндія ухвалила таке рішення через те, що до країни через рф масово почали приїжджати та просити притулку громадяни Іраку, Ємену та інших країн.
Прем’єр-міністр Петтері Орпо зауважив, що уряд повинен був серйозно відреагувати на те, що відбувається на кордоні. Він констатував, що практика російських прикордонників змінилася і вони стали пускати людей без належних документів через кордон. Глава уряду також наголосив, що йдеться про організовану діяльність, а не про гостре погіршення гуманітарної ситуації та спричинений ним потік біженців.
Доповнення
Відкритими залишаться 4 північні пункти пропуску: Вартіус, Салла, Куусамо і Рая-Йоосеппі. Заяви про надання міжнародного захисту можна буде подати на двох із них: Салла та Вартіус.
Обмеження діятимуть до 18 лютого 2024 року.
Раніше
Голова МВС Рантанен заявила, що відомство терміново готує пропозиції, які дозволять обмежити перетин кордону між росією і Фінляндією.

Джерело:
УНН

Теги: Росія, Фінляндія

Повернутися до списку

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram