На Хортиці працює найбільш атмосферне новорічне містечко України

Подробиці розповіла заступниця голови Запорізької ОДА Злата Некрасова.

Тривають зимові свята, і українці продовжують тестувати новорічні локації у різних містах та ділитися своїми враженнями. Серед найцікавіших та найбільш атмосферних локацій, про які згадують дописувачі соцмереж – святкове містечко на «Козацькому колі», що на острові Хортиця. У національному заповіднику вперше запрацювала локація до новорічних свят. В чому її особливість – розповідає заступниця голови Запорізької облдержадміністрації Злата Некрасова, яка опікується в тому числі і питаннями культури.

2021 року Запорізька область поставила собі амбітну мету – перетворення національного заповідника Хортиця на туристичний об’єкт найвищого рівня. Стартувала масштабна реконструкція, яка має на меті не просто модернізувати туроб’єкт і зробити його «магнітом України», а й реалізувати перший у країні безбар’єрний заповідник, – розповідає заступник голови запорізької обласної державної адміністрації з гуманітарних питань Злата Некрасова, – Вже з’явилися перші інклюзивні об’єкти – Курган Єдності, куди самостійно може піднятися навіть людина на інвалідному візку та «Козацьке коло» – площа зі скульптурною алеєю біля музею, де все розраховано для людей з особливими потребами.

Тож коли вирішували, де має стояти цього року центральна ялинка – сумнівів не було, це має бути серце Запоріжжя – острів Хортиця, ділиться посадовиця. Адже ще одна ідея реконструкції заповідника полягає в тому, щоб він приваблював туристів цілий рік. До святкового містечка увійшла резиденція Святого Миколая у вигляді сучасного геокупола, парк світлових скульптур, головна ялинка Хортиці. Також є сцена і екран для проведення заходів і зона фудкортів. Локацію оцінили і запоріжці і гості міста, кажуть – завдяки унікальній атмосфері заповідника, містечко вийшло колоритним та аутентичним, водночас після реконструкції є вся необхідна інфраструктура для комфортного відпочинку.

Звісно, окраса містечка справжній Святий Миколай, який розгорнув на острові свій зимівник у вигляді сучасного геокуполу – гості можуть поспілкуватися з чарівником та залишити лист із заповітними бажаннями. Першими гостями Святого Миколая на Хортиці стали діти Запорізького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та православного дитячого будинку “Надія”. Традицію, відкривати зимові свята гостинами дітей соціально-незахищених категорій, у Запоріжжі хочуть зробити постійною – і навіть прагнуть розширити на сусідні регіони.

Оставьте свой ответ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × два =