Люди в очі говорять, що війну «наскакали» на Майдані: військовий про роботу в ТЦК

Люди провокують і часом звинувачують працівників Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), мовляв, вони розпочали цю війну. 

Про це розповів Віталій Смілка – учасник миротворчої місії в Іраку та Антитерористичної операції на Сході України. Він – один з військових-кіборгів, які захищали Донецький аеропорт, а також голова спілки АТО Городоччини. Після поранення, отриманого на фронті, він служить в одному з ТЦК Львівщини.

«Є настільки болюче питання. Той негатив інколи тебе ріже, прямо в серце, б’ють так словами, не задумуючись. Особливо, розуміючи, скільки друзів загинули, стали інвалідами», — заявив він.

За словами Смілки, інколи йому здається, що на передовій було простіше, ніж з нашими людьми.

«Там чітко зрозуміло, що є ворог, знаєш де він. А інколи спілкуєшся з такими людьми, які в очі говорять, що ви цю війну «наскакали» ще в 2014 році на Майдані. І ти не можеш нічого зробити йому. Що йому сказати? А він тебе провокує, мовляв ви спровокували цю війну. І ще звинувачення. А ти себе з останніх сил стримуєш. Або говорять: а що у нас війна? Я говорю: добре, давайте поїдемо на Марсове поле у нас у Львові, і ви на могилах тих хлопців скажите, що у нас війни немає», — розповів він про враження роботи в ТЦК.

Військовий прокоментував роботу в ТЦК

Як повідомляв УНІАН, раніше Смілка заявляв, що намагається не встрявати у суперечки із людьми, коли під час роботи у патрулях оповіщення відбувається перевірка документів чоловіків мобілізаційного віку. Але неодноразово чув від них, «що я здоровий і сиджу в тилу».

«Що я маю робити? Знімати штани та показувати свої ноги, де вирване м’ясо та сухожилля? Або розказувати як мені з голови викачували кісту після контузії? Вони ж нічого не чують. Тому я й нічого не пояснюю. Намагаюся взяти себе в руки та виконувати свою роботу. Хоча всередині закипаю», – розповів він.