Вугільна криза паралізує російську залізницю: розвідка повідомила деталі

У Росії поглиблюється криза у вугільній галузі, що вже серйозно б’є по залізничних перевезеннях. Через нестачу вантажів сотні тисяч вагонів простоюють.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Службу зовнішньої розвідки України.

Розвідка наголосила, що поглиблення кризи у вугільній галузі Росії продовжує завдавати ударів по суміжних секторах економіки РФ.
«Особливо сильно це відчули залізничні перевезення, що страждають від нестачі вантажів — у першому кварталі 2025 року значно знизилися обсяги транспортування російською залізницею експортного вугілля до портів Азовського, Чорного та Балтійського морів», — додали в службі.
Основною причиною такого падіння є неспроможність вугільних компаній забезпечити заявлені обсяги поставок. Частка ненаданого для перевезення вугілля сягнула 30 % від попередньо замовленого. Через це залізничний монополіст змушений утримувати зайві вагони, що простоюють без роботи.
Станом на квітень 2025 року надлишок вагонного парку у РФ вже досяг 295 тисяч одиниць.
«Це створює додаткове навантаження на інфраструктуру та збільшує витрати на обслуговування. Така ситуація свідчить про серйозні дисбаланси у внутрішньому ланцюгу постачань», — наголосили в розвідці.
Службу зовнішньої розвідки України прогнозує, що санкції та проблеми з експортом на традиційно високорентабельні ринки й надалі ускладнюватимуть функціонування галузі.
«Поглиблення кризи своєю чергою може обвалити не лише вугільну промисловість, а й загалом транспортну систему РФ», — підсумували в службі.

Зауважимо, що нещодавно стало відомо про те, що обсяги вантажоперевезень російською залізницею у 2024 році впали до 15-річного мінімуму.
Брак робочої сили та локомотивів посилив проблеми з пропускною спроможністю, оскільки Москва переспрямовує торгівельні потоки з Європи в Азію, продовжуючи війну проти України.
Детальніше про причини, можна дізнатись в матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.