Досвідчений ресторатор і шеф Алекс Якутов, відомий за телепроєктами «На ножах» і «Пекельна кухня», поділився важливими нюансами випікання пасок.
Які секрети Якутов використовує під час випікання пасок, він розповів в ексклюзивному коментарі РБК-Україна (проєкт Styler).
Алекс Якутов радить брати борошно із вмістом білка 15-16%. За його словами, чим більше протеїну, тим краще будуть поводитися дріжджі. Якщо в борошні мало білка, тісто буде важко вимісити, а пізніше паска майже не підніметься.
Для того, щоб тісто було ніжним і пухнастим, важливо правильно вводити вершкове масло. Його температура не повинна перевищувати 17 градусів. Масло повинне бути охолодженим для того, щоби знижувати й температуру самого тіста.
Для зручності поріжте масло кубиками та кладіть у тісто наприкінці. Вимішуйте до тих пір, поки масло повністю розчиниться в тісті. Завдяки тому, що тваринні жири вводяться в тісто саме таким чином, вони не розшаруються, а текстура тісто буде справді пухкою.
Якщо ви хотіли б проекспериментувати зі смаками паски, додайте нові спеції. Якутов радить звернути увагу на грецькі мастиху та махлебі.
Спеції мастиха та махлебі (фото: Вікіпедія)
Мастиха — це смола мастикового дерева. Спочатку вона на смак здається гіркуватою, проте пізніше набуває освіжаючого, вираженого соснового або кедрового присмаку. А махлебі — це ароматична спеція, зроблена з насіння дикої вишні. Її аромат нагадує поєднання гіркого мигдалю та вишні. Використовуйте махлебі в маленькій кількості.
Коли тісто буде готове, залиште його «рости» в приміщенні з кімнатною температурою. Часто також ставлять у розігріті печі та духовки, проте шеф наголошує: за таких умов із паски може почати виділятися жир, а сама випічка в результаті вийде сухою.
Вас також може зацікавити:
Які секрети приготування пасок використовує Євген Клопотенко
Що робити, якщо підгоріли паски
Рецепт домашнього хліба на Великдень без зайвого клопоту