Як правильно розшифрувати питання «І що?» та вийти з розмови переможцем: 5 варіантів відповіді

У розмові ми часто можемо почути від співрозмовника фразу: «І що?» Найчастіше, в такий момент ми відчуваємо роздратування і бажання щось людині пояснити. Але за невинним питанням криється ставлення співрозмовника до вас і потрібно вміти правильно на нього відповісти.
Що означає питання «І що?» та як потрібно правильно відповідати, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на роз’яснення тренера з ораторської майстерності Павла Мацьопи в Instagram.

Як пояснює експерт, питання «І що?» — це універсальний інструмент, щоб знецінити вашу думку. Також — через небажання слухати або розуміти, що ви говорите, а ще — як провокація для емоційної реакції.
Найчастіше таке запитання можна почути, коли ви:
Ділитеся ідеєю чи пропозицією
Аргументуєте свою точку зору
Звертаєтеся за підтримкою
Тренер з ораторської майстерності навів п’ять прикладів, які допоможуть зберегти повернути впевненість та поставити співрозмовника на місце.
Якщо вас перебивають:
«Якщо вам не цікаво, ми продовжимо без вас» — це показує вашу готовність рухатися далі без потреби отримувати схвалення.
На грубість:
«Я вам поясню, як спілкуватися нормально» — почніть пояснювати базові принципи ввічливості, ніби для дитини. Ця відповідь вчить людину, як вести діалог і підкреслює ваше домінування у розмові.
У суперечці:
«Якщо не хочете розуміти, не марнуйте мій час» — цей підхід демонструє, що ви цінуєте свою думку більше, ніж бажання сперечатися.
Про ваше рішення:
«Це якось вас стосується? Ні» — така відповідь чітко визначає межі вашого простору.
На саркастичний коментар:
«А тепер буде щось конструктивне?» — ця відповідь змусить людину переглянути свої дії та повернутися до конструктивного діалогу.
«Коли ви відчуваєте зневагу, навіть на виплюнуте «і що», продемонструйте свою вищість, впевненість та домінацію», — радить Павло Мацьопа.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Павло Мацьопа (@pavlo_matsopa)

Раніше ми писали про те, які 9 помилок у мовленні роблять навіть ті, хто добре знає українську.
А ще розповідали про те, що таке «іспанський стид» та як доречно казати українською.