Найбільший російський виробник газу намагається зняти санкції США, — Reuters

Найбільший російський виробник скрапленого природного газу «Новатек» намагається відновити відносини з США. Його мета зняття санкцій, які були накладені раніше цього року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Відносини Росії та США досягли найнижчого рівня після холодної війни після вторгнення Москви в Україну у 2022 році, коли адміністрація президента Джо Байдена наклала санкції на сотні юридичних та фізичних осіб за підтримку військових дій.
За словами одного з джерел, «Новатек» прагне відновити відносини із Заходом в очікуванні закінчення війни в Україні.
За словами співрозмовника, старший виконавчий директор і член правління компанії Денис Соловйов днями відвідав Вашингтон, щоб розпочати роботу з американською лобістською фірмою. Видання пише, що «Новатек» і лобісти планують звернутися до американських урядових структур протягом найближчих тижнів.
Натомість помічник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Пайєтт повідомив агентству Reuters, що Держдепартамент знав про візит «Новатека» до Вашингтона, але припустив, що компанія не досягне значних успіхів у відносинах з адміністрацією Байдена.
«Зараз не час для звичайних відносин з Росією… Росія перебуває на штрафному майданчику, і моя робота полягає в тому, щоб вона залишалася там якомога довше — звичайно, до тих пір, поки триває незаконна війна», — сказав Пайєтт.

Санкції проти газових компаній РФ
Нагадаємо, що ще минулого місяця США наклали санкції на російський «Газпромбанк», оскільки він посилив спроби покарати Москву за війну в Україні.
Згідно з останнім указом Путіна, іноземні покупці тепер можуть використовувати інші банки для конвертації грошей у рублі перед переказом.
Але «Газпромбанк» досі залишається єдиною уповноваженою установою для здійснення платежів.
Нещодавно стало відомо, що навіть дехто з ЄС вмовляє США пом’якшити санкції проти російського «Газпромбанку».
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.