Україна не використовує повний потенціал імпорту електроенергії через неефективні рішення регулятора.
Про це заявив народний депутат Олексій Кучеренко, повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір «Українського радіо».
Кучеренко підкреслив, що основною перешкодою для повноцінного імпорту є несвоєчасні рішення Національної комісії з регулювання енергетики (НКРЕКП), зокрема щодо встановлення граничних цін на енергоринку (прайс-кепів).
«НКРЕКП не приймає відповідне управлінське рішення, так звані прайс-кепи. В результаті оце лінія імпорту, перетин завантажений, ну десь відсотків на 20, розумієте?», — підкреслив депутат.
Кучеренко пояснив, що через прайс-кепи виникла цінова диспропорція між європейським та українським ринками електроенергії:
«В Європі ціни на електроенергію вище, ніж у нас на ринку, розумієте? І тому компанії, які займаються цим імпортом, вони в збиток не будуть собі працювати», — додав він.
Депутат наголосив, що збільшення імпорту через скасування поточних прайс-кепів не вплине на тарифи для населення.
«Це достатньо ефективно можна було би забезпечити і гарантую вам без загроз для населення. Тобто населення, як 4,32 ми платимо, так би і було», — наголосив нардеп.
Нагадаємо, на засіданні 4 грудня Нацкомісія почала процедуру перегляду граничних цін на енергоринку. Під час обговорень віце-президент з питань енергетики Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) заявив, що прайс-кепи блокують імпорт і перешкоджають вільній торгівлі на енергетичному ринку.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.