У розмові часто можна почути, як українці використовують слова «вдача» та «удача». Обидва слова є українськими, але вживати їх у мовленні потрібно з обережністю, бо можна ненавмисно зробити помилку.
Яке значення мають слова «вдача» та «удача», коли та як їх використовувати правильно, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на роз’яснення мовознавця та педагога Олександра Авраменка на каналі в YouTube.
До Авраменка звернулася українка, яка вказала, що слово «удача» називають калькою з російською.
«Скажіть, будь ласка, чи можна бажати людям удачі? Мені закидають, що це калька з російської, а я не зовсім впевнена у своїй правоті», — написала Дарина.
За словами мовознавця, слово «удача» насправді є українським, хоча багато людей вважає, що воно запозичене з російською мови.
«Бажаний результат, щасливий збіг обставин, успіх — називається «удачею». Це давнє українське слово», — підкреслив Олександр Авраменко.
Однак педагог застерігає від плутанини, бо часто люди помилково використовують слово «вдача» замість «удача» і навпаки.
«Це пароніми. Тобто слова, які означають різні речі. «Вдача» — це характер, натура людини, звичка. Наприклад, кажуть: «Вона має «веселу вдачу», «У мого сина «горда вдача». Тож, запам’ятайте, удача — це успіх, а «вдача» — це характер», — пояснив мовознавець.
Раніше ми писали про те, коли треба говорити «відбулося», а коли «сталося».
А ще розповідали про те, коли недоречно використовувати пестливі та зменшувальні слова у розмові.