4 системи «лінивого» прибирання для тих, хто від нього втомився

Ви прибираєте вдома постійно, але хаос не залишає ваше життя? А до того ж ви завжди втомлені від цих зусиль? Тоді прийшов час обрати для себе одну з систем «лінивого прибирання», які потребують дуже мало часу, але дають великий ефект. Дізнайтеся, чи це взагалі можливо?
РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає про чотири дуже поширених у світі системи «лінивого прибирання», з яких ви можете обрати ту, що вам найближче.

Метод Лео Бабаути: прибирай те, що можеш обняти
Лео Бабауту, автор блогу zenhabits.net, знають за його підходи до мінімалізму і продуктивності. Він живе в Сан-Франциско, захоплюється самопізнанням і бігом, а також виховує шестеро дітей.
Основний принцип його методу полягає в тому, щоб підтримувати порядок без зайвого стресу.
Бабаута радить прибирання ввести в повсякденну рутину: наприклад, після їжі одразу мити тарілку, а якщо помітили бруд — відразу прибрати. Він рекомендує очищати лише ту частину кімнати, яку можна обняти руками, і таким чином поступово приводити все в порядок.
При розборі речей Бабаута пропонує сортувати їх на три категорії: «залишити», «викинути» та «можливо». Речі з категорії «можливо» ховаються в закритий ящик на півроку, і якщо протягом цього часу вони не знадобляться, ящик викидається.
Для кожної шафи Бабаута відводить один вечір. Важливо, щоб половина шафи залишалася пустою — це полегшить підтримання порядку.
КонМарі: залишайте тільки те, що любите
Метод КонМарі, розроблений японкою Марі Кондо, набирає популярності. Марі, автор книги «Магічне прибирання», вірить, що правильне прибирання може принести не тільки фізичний порядок, а й психічний спокій. Основний принцип — залишати лише ті речі, які приносять радість.
При розборі речей потрібно взяти предмет в руки і запитати себе, чи приносить він радість. Якщо ні — подякувати і викинути. Марі радить організовувати прибирання не за зонами, а за категоріями: одяг, книги, документи тощо.
Всі речі однієї категорії повинні зберігатися в одному місці.
Марі Кондо є всесвітньо відомим експертом по організації речей (фото: Вікіпедія)
Flylady: час і розпорядок для чистоти
Flylady — це система, розроблена американською домогосподаркою Марлою Сіллі в 1999 році. Сьогодні вона охоплює близько мільйона людей.
Основна ідея Flylady — відмовитися від масштабного прибирання у суботу і замість цього витрачати лише 15 хвилин на чистоту щодня, залишаючи вихідні для себе.
Система передбачає обробку однієї з п’яти зон кожного тижня: прихожа і столова, кухня / пральня / комора, ванна / дитяча / майстерня, спальня / ванна / туалет, вітальня. Існують обов’язкові «рутини» та п’ятихвилинки на розбір «гарячих точок», де накопичується бруд.
Flylady рекомендує підтримувати ідеальну чистоту на кухні і пропонує не відкладати справи.
Система «Знищуй докази»: прибирання в реальному часі
Метод Casablitzblanka — це німецька система прибирання, яка акцентує увагу на негайному очищенні бруду. Принцип — «знищуй докази» ніби ти злодій: якщо створив безлад, відразу прибери. Ця методика допомагає заощаджувати час у майбутньому, зменшуючи накопичення бруду.
Система передбачає рутину: по п’ять хвилин в кожній кімнаті зранку і ввечері. Крім цього, є поняття кімнати дня, якій присвячується 30 хвилин.
Додатково виділяються завдання за категоріями: «вівці» — для кімнати дня, «качки» — для розбору мотлоху, «черв’яки» — завдання для дітей.
Коли «знищуєш докази», то треба витерти навіть відбитки пальців (фото: Freepik.com)

Раніше ми писали про 7 помилок у прибиранні, які забруднюють, а не чистять оселю.
Читайте також, як знищити чорну плісняву та грибок у ванній.
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: сайти та видання Martha Stewart, Merry Maids, Better Homes and Gardens, Self.