Нардеп Соболев рассказал, почему не состоялся эфир с губернатором Брылём

2064

Как уже сообщалось, 16 декабря в эфире студии Савика Шустера должен был состояться эфир с участием народного депутата Сергея Соболева и главы Запорожской ОГА Константина Брыля. Однако дебаты, которых с нетерпением ждали все жители Запорожской области, не состоялись. Портал «Вместе» связался по телефону с Сергеем Соболевым и поинтересовался — что произошло?

— Без перебільшення, все Запоріжжя та регіон чекали на сьогоднішній ефір студії Савіка Шустера, де мали відбутись ваші публічні дебати з головою Запорізької ОДА Костянтином Брилем. Але цей ефір було фактично зірвано, що викликало велике розчарування запорізької громадськості. Що трапилося?

— Мою позицію всі знають: купити, надавити — це не про мене. Я так само чекав цей ефір, але, на жаль, Савік Шустер ухвалив рішення, що це не тема сьогоднішньої програми, хоча, наприклад, мене запросили вчора на цю програму, і я одразу дав згоду. Ця ініціатива безпосередньо була пов’язана з моїм запрошенням. Після цього я підготував весь комплект матеріалів. Найважливіше — я побачив, як моє звернення, або рапорт прокурора Генеральної прокуратури Куценка до Генерального прокурора, вже подіяв. Станом на сьогодні — я перевірив в державному реєстрі — уже повернуті близько 6000 гектарів землі — це ті землі, які були у ДП «Конярство України» відібрані в незаконний спосіб, вже скасоване розпорядження, яке стосувалося 2,5 тисяч гектарів виправної колонії, і я чекаю, що в понеділок воно буде внесене в кадастр. Саме тому цей час буде використане для одного: або скасовуються всі розпорядження, і земельний кадастр приймає відповідні рішення і повертає все власникам, а далі будемо розбиратися по кожному конкретному факту — що це за «товариство інвалідів» одне, друге і третє, які раптом отримують цю землю, ще й безоплатно на 16-20 років, хто ці інші суб’єкти, які раптом її отримують. Тому я думаю, що наступний тиждень дасть відповідь на дуже багато запитань.

— Що ви думаєте про рапорт прокурора Генпрокуратури Владислава Куценка та його перспективи?

— Як тільки я отримав інформацію — то почав звертатися в усі інстанції. Я думаю, що якби так швидко реагували десятки тисяч правоохоронців (я звертався через засоби масової інформації, чому ніякої інформації нема по найбільш гучних справах, які не тільки Запоріжжя стосуються, а які стосуються Гонтарєвої, наприклад, голови фонду гарантування вкладів). І фактично виявилося, що реакція навіть серед прокурорських працівників може бути дуже швидкою. Люди, які нічого не бояться, і які є такими, що розуміють — наскільки оперативно треба реагувати на ці речі — оце і є приклад такого реагування. Тепер реакція повинна бути з боку Генерального прокурора. Він отримав рапорт, і він зобов’язаний відреагувати. Я думаю, що важливо те, що фактично спростована вся брехлива інформація, яка стосувалася «кримінальних справ» нібито проти Куценка, або того, що він очолював якісь земельні комісії. Це дуже легко перевірити. І ті, хто використовували це, кажучи простим українським словом — забрехались.

— Ваша принципова позиція щодо того, що діється в Запорізькому регіоні, викликає повагу у місцевих жителів. Але дехто каже, що на вас має вплив одна людина — це Юлія Володимирівна.

— Я маю незалежність в будь-якому питанні, в тому числі і в тому, про яке йде мова. За цей час я з Юлією Володимирівною був на моніторинговому парламентському комітеті Ради Європи, де розглядається питання українсько-російської війни і багатьох інших речей. Єдине, що за цей час телефоном ми обговорювали — це ухвалення рішення про виключення Савченко з фракції. Як ви знаєте, відповідне рішення було ухвалене вчора. Ніякі інші рішення ми з нею не обговорювали.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ